Українців позбавляють трудового стажу: як не залишитися без пенсії

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці можуть втратити частину свого трудового стажу, який враховується при нарахуванні пенсії, у тому разі, якщо роботодавець вчасно не надасть органам Пенсійного фонду України інформацію про сплату страхових внесків свого працівника. Найчастіше ті компанії, які з якихось причин стають банкрутами, не думають про майбутнє своїх співробітників і не передають дані про їх стаж. Як відомо, розмір стажу впливає на термін виходу на пенсію.

Українців позбавляють трудового стажу: як не залишитися без пенсії - today.ua

З жовтня 2019 року мінімальний трудовий стаж в Україні піднявся до 26 років. Тим громадянам, у яких стаж менше, держава буде платити мінімальну пенсію. З 2020 року вимоги до наявності стажу почнуть посилюватися і щорічно його будуть підвищувати доти, доки у всіх хто збирається на пенсію він не досягне 35 років.

Ситуації, коли українців хочуть позбавити стажу, трапляються все частіше. Начальник управління методологічного забезпечення ПФУ Світлана Блазня розповіла, що з 1 січня 2004 року страховий стаж в Україні обчислюється за даними системи персоніфікованого обліку. Це означає, що якщо роботодавець не передавав потрібну інформацію в Пенсійний фонд та в системі персоніфікованого обліку про страхові внески нічого не сказано, то цей період дійсно в стаж не зараховується.

Буває і таке, що внески за працівника були оплачені, але у систему ці дані не передали. У такому разі факт оплати ще можна довести.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Щоб підтвердити свій стаж, українцям необхідно надати трудову книжку, а також відомості з держархівів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Згідно з українським законодавством, у страховий стаж пенсіонера зараховується: строкова служба в армії, догляд за дитиною-інвалідом, військова (не термінова) служба, відпустка по вагітності та пологах, відпустка по догляду за дитиною до 3 років, термінова альтернативна (не військової) служби, перебування на фронті або участь у бойових діях, інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання, виконання обов'язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, термін отримання матеріальної допомоги на професійну підготовку/перепідготовку та підвищення кваліфікації, а також період отримання допомоги по безробіттю.

Раніше повідомлялося, для яких категорій українців у 2020 році можуть скоротити пенсії.