“Терпіти не можу зрадофілів“: Луценко розповів про свій внесок в процес обміну полонених

Автор: Лобанова Єлизавета

Колишній Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що саме він організовував юридичний супровід при двох останніх обмінах українських полонених: 74 наших на 306 в грудні 2017 року і 35 наших на 35 у суботу, 7 вересня. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook після того, як українські політв’язні повернулися додому.

“Терпіти не можу зрадофілів“: Луценко розповів про свій внесок в процес обміну полонених  - today.ua

"Пишу це не для піару – мовляв, і я щось зробив. Ні. Просто і при Президентові Порошенку, і при новому Президентові Зеленському терпіти не можу зрадофілів, які теж радіють, але…", – зазначив Луценко.

За його словами, обмін наших полонених і в’язнів Кремля – це завжди не тільки напруження прокурорської і судової системи, коли в найкоротші терміни вдавалося отримати визнання вини і вирок терористам або ж змінити запобіжний захід, але і максимальне моральне напруження.

"Як видати Гаджиєва, який вбив 7 наших і 8 поранив? Чи Прасолову, яка підірвала офіцера СБУ. Або як віддати підозрюваного Нідерландами в організації збиття МН17 Цемаха?... Для всіх, хто шепоче чи кричить про зраду хочу сказати: українська сторона відклала обмін і зробила (вже після моєї відставки) все можливе в ситуації, яка склалася. Допит Цемаха відбувся. Від угоди зі слідством він відмовився. Видати його Нідерландам ми не маємо права через положення Конституції. Судити його голландці зможуть так само, як з березня 2020 судитимуть перших 4 підозрюваних – заочно", – розповів Луценко.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Юрій Луценко додав, що за його каденцію правоохоронці і суди забезпечили 1200 вироків за тероризм, і ще 1100 – на етапі слідства.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, п’ятий президент України Петро Порошенко після обміну 35 полонених українців заявив, що також причетний до звільнення тисяч наших співвітчизників.

Як повідомлялося, 7 вересня з російських в'язниць в Україну повернулися 35 наших громадян — 24 військових моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, і 11 політв’язнів. Кожного звільненого українця з літака особисто зустрічав президент України Володимир Зеленський.