Супрун розповіла, від чого найчастіше помирають українці

Автор: Лобанова Єлизавета

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвіяла популярний міф про смертність та розповіла українцям, що найчастіше стає причиною смертей у світі. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Супрун розповіла, від чого найчастіше помирають українці - today.ua

"Медіа багато пишуть про смерть, люди багато шукають про здоров'я. Але часто й те, й інше за змістом має мало спільного з реальністю - а саме зі справжніми причинами, від яких помирають люди", - зазначила Супрун.

За словами очільниці МОЗ, найпоширенішою причиною смертності у світі є серцево-судинні захворювання, однак вони мають лише 2-3% запитів по пошуку та згадках у ЗМІ. Майже третину смертей викликає рак. І насправді його шукають багато (37%), але покриття в медіа становить лише 13-14%. У той же час, люди шукають інформацію про безпеку на дорозі частіше (10,7%), ніж гинуть в ДТП (7,6%).

Що стосується України, то близько 90% смертей викликані неінфекційними захворюваннями (ішемічна хвороба серця, інсульт, цироз печінки, рак). Також притаманна тенденція з серцево-судинними захворюваннями, які викликають 63% смертей.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Супрун розповіла, від чого найчастіше помирають українці

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це дослідження - гарне нагадування про те, що критичне мислення є невід'ємним навиком сучасної людини. Вміти аналізувати і перевіряти факти, визначати власні пріоритети та обирати дійсно важливе в інформаційному потоці - один із запорук психічного здоров'я сьогодні", - підсумувала Супрун.

Раніше Уляна Супрун дала декілька порад, як пережити спеку. Щоб не перегрітися на сонці, в.о. міністра охорони здоров'я радить у жарку погоду відпочивати у затінку, носити капелюха, легкий одяг з довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів й не знаходитися на вулиці в піковий період спеки — з 11 до 16 години.