Масляна 2020: коли починати святкувати та чим пригощати гостей

Автор: Грудзинська Олена

Масляна 2020 в Україні починається 24 лютого, і триватиме цілий тиждень, до 1 березня. При цьому у даного свята немає фіксованої дати. Це пов'язано з тим, що час святкування залежить від дати Воскресіння Христового.

Масляна 2020: коли починати святкувати та чим пригощати гостей - today.ua

Масляна зазвичай зустрічається за тиждень до Великого посту, який починається за 7 тижнів до Великодня. В цьому році православна Пасха випала на 19 квітня, а Великий піст починається 2 березня.

Наші предки знали, що таке Масляна, дуже давно. Це язичницьке свято, яке символізує поклоніння Сонцю. Був час, коли свято збігалося з днем ​​весняного рівнодення.

Масляна 2020: коли починати святкувати та чим пригощати гостей

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Коли прийшло християнство, то церква зберегла старий звичай зустрічі весни, але пристосувала його до початку Великого посту. Масляний тиждень також називають сирним тижнем або м'ясопусною седмицею.

Це пов'язано з тим, що м'ясо в цей період вже не можна, а сир, яйця і молоко - можна. При цьому саме з цих продуктів дозволено готувати страви, коли Масляна.

Головним символом є млинці, які символізують сонце. Зазвичай запрошують гостей і самі ходять в гості. Млинці начиняють різними начинками. За традицією найперший млинець віддавався бідним. Таким чином, люди поминали померлих родичів.

Масляна 2020: коли починати святкувати та чим пригощати гостей

Крім млинців люди готують пироги, вареники, сирники, оладки, пампушки, булочки і різну випічку. В останній день Масляної - Прощену неділю головним блюдом на столі є яєчня.

У народі Масляна була довгоочікуваним святом, який супроводжувався гучними гуляннями, застіллями, іграми, піснями, катаннями з гірок на санях, стрибками через вогнище і спалюванням солом'яного опудала зими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Масляна 2020: коли починати святкувати та чим пригощати гостей

Нагадаємо, коли була  Масляна 2019,  повідомлялося, наскільки в Україні подорожчали млинці.