Юристи розповіли, в яких випадках штраф за перевищення швидкості є недійсним

Автор: Міхєєнко Наталія

Юристи повідомили автомобілістам корисну інформацію - в Україні поліція використовує неопломбовані радари TruCam. Тому суд може скасувати штраф за порушення швидкісного режиму. Лише з січня по березень 2019 року тільки в Київській області радари TruCam зафіксували понад 5000 порушень швидкості.

Юристи розповіли, в яких випадках штраф за перевищення швидкості є недійсним - today.ua

«Дорожній адвокат» розповів, що у Вінниці поліцейський оштрафував водія за перевищення швидкості. Порушення зафіксував радар TruCam. Водій подав заяву до суду з проханням скасувати цей штраф. Його головним аргументом було те, що радар не мав пломбу. Суд прийшов до висновку, що доказ від радара TruCam по даній справі не є належним, так як у нього була відсутня пломба. Тому суд встав на сторону водія і скасував штраф.

Юристи розповіли, в яких випадках штраф за перевищення швидкості є недійсним

Вже з наступного року Міністерство внутрішніх справ України планує внести на розгляд депутатів Верховної Ради низку законопроектів, які допоможуть зменшити кількість ДТП в Україні. Зокрема, замість стягнення штрафів, поліція хоче позбавляти водіїв прав за перевищення швидкості.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Поліція вважає, що водіїв за перевищення швидкості на 50 км/год і більше потрібно позбавляти водійського посвідчення на шість місяців. Наразі ж лихачі відбуваються штрафом в розмірі від 255 до 510 грн. Крім того, поліція взагалі хоче змінити систему штрафів за перевищення швидкісного режиму. Правоохоронці пропонують зробити штрафи вищими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Законодавчі ініціативи поліції щодо покарань за перевищення швидкості будуть реалізовані в 2020 році. Значить, швидше за все, якщо їх затвердять, то нововведення можуть почати діяти з 2021 року. Раніше – навряд, адже законопроектам ще належить ще пройти довгий шлях від узгодження і внесення поправок до затвердження.

Нагадаємо, за словами першого заступника начальника департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, сьогодні водіїв “євроблях” штрафують тільки за порушення Правил дорожнього руху.