Пенсійна реформа: скільки отримували б українці, якби справу довели до кінця

Автор: Оксана Житнюк

В Україні не завершили пенсійну реформу, згідно з якою населення могло б отримувати крім базової пенсії ще й другу - накопичувальну. Про це сказано в матеріалі українських ЗМІ.

Пенсійна реформа: скільки отримували б українці, якби справу довели до кінця - today.ua

При цьому в уряді не зважилися запустити другий етап реформи, але в документах прописали зобов'язання розробити відповідні зміни.

Крім того, за інформацією журналістів, поспішати з запуском другого рівня не рекомендували і в МВФ. В результаті досі в країні працює тільки перший рівень пенсійної системи - солідарний.

Відзначимо, що накопичувальний (другий) рівень пенсійної системи - обов'язкові платежі з зарплат на свій особистий рахунок, з якого кошти можна буде отримати при досягненні певного віку або за певних обставин.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Тариф на воду підвищать з 1 травня у двох містах України

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

При цьому, солідарний (перший) рівень пенсійної системи - це базова пенсія.

За старою моделлю додатковий податок і право на другу пенсію отримають українці не старше 35 років, пояснює вчений Лідія Ткаченко. При цьому внесок повинен становити близько 7%.

Для прикладу, журналісти підрахували, яким би був розмір другої пенсії кранівника зі стажем 35 років, який заробляв 15 тис. грн. Згідно з розрахунками Нацкомісії з цінних паперів, при додатковому внеску в 7% (кранівник відноситься до другого списку професій), розмір другої пенсії повинен скласти 10,2%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, основна пенсія (якщо виходити в цьому році) була б на рівні 3,7 тис. грн, а "друга" - 1,5 тис. грн. Тобто в сумі кранівник на пенсії, якби запропоновані правила повноцінно діяли, отримував би 5,2 тис. грн.

Раніше повідомлялось, що для 20 категорій пенсіонерів використовують додаткові законодавчі акти для обчислення їх виплат.