ООН: в Україні рекордними темпами скорочується чисельність населення

Автор: Міхєєнко Наталія

Чисельність населення Східної Європи швидко скорочується, і Україна входить до четвірки країн, де ця тенденція найбільш відчутна. Такі дані наводить Організація об'єднаних націй (ООН).

ООН: в Україні рекордними темпами скорочується чисельність населення - today.ua

Один з основних факторів - трудова міграція населення.

Згідно з прогнозами ООН, до 2050 року населення України скоротиться на 18%, до 36,42 млн осіб. За останніми даними, в 2017 році в Україні проживали 44,22 млн. чоловік.

За словами міністра економіки України в 1997-1998 роках Віктора Суслова, фактор трудової міграції перетворює Україну в одну з найвідсталіших країн світу.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

"Фактор трудової міграції перетворює Україну в одну з найвідсталіших країн світу, і потенційно це несе в собі колосальні загрози, пов'язані в тому числі з тим, що українська робоча сила буде заміщена якоїсь більш дешевої і менш кваліфіковану робочу силу з інших країн, перш за все, азіатських ", - повідомив Віктор Суслов.

У Східній Європі за темпами природного і міграційного скорочення населення України випереджають тільки Болгарія, Латвія і Молдова.

За даними ООН, у всіх країнах причини скорочення населення схожі: зниження народжуваності, масова міграція і відносно висока смертність.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Багато посткомуністичних країн Центральної і Східної Європи відчувають серйозний демографічний спад, - розповів Томас Соботка, провідний дослідник Центру Вітгенштейна, що аналізує динаміку чисельності населення. - Країни Західної та Південної Європи приваблюють багато мігрантів, що в значній мірі компенсує наслідки низької народжуваності, то Східна Європа страждає як від еміграції, так і від низького рівня народжуваності ".

Раніше Today UA повідомляли про демографічну ситуацію в Україні напередодні нового перепису населення.