Медики поділилися правилами харчування в спеку

Автор: Лобанова Єлизавета

Літня спека для багатьох людей стає справжнім випробуванням. Дуже важливо у цю пору звернути увагу на своє харчування. Досвідчені медики дали поради, яких продуктів краще уникати у цей період часу, а що, навпаки, варто обов'язково додати до свого раціону.

Медики поділилися правилами харчування в спеку  - today.ua

"У спеку організм витрачає досить багато енергії на боротьбу зі самою спекою, тому їжа повинна бути дуже легка. Вона повинна бути легкозасвоювана", — розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна.

Краще віддавати перевагу вологій їжі. Можна їсти окрошку, гаспачо, холодний борщ. Ці страви створять відчуття ситості. З іншого боку, такі супи швидко перетравлюється і додатково доставляють організму велику кількість вологи. Від важких бульйонів лікар порадила відмовитися.

"Всілякі овочі також містять багато вологи. Вода в них структурована. Вона легко споживається клітинами. В овочах багато різних мінеральних солей", — додала Соломатіна.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

За словами лікаря, у спеку організм людини втрачає багато мінеральних солей. Цей баланс можна відновити за допомогою сухофруктів. Залийте курагу або чорнослив водою і це буде для вас добрим перекусом протягом дня.

Також в жарку погоду бажано пити побільше простої води, мінералки, води з лимоном. У воду можна додавати огірок, імбир, лайм, м'яту.

Медики поділилися правилами харчування в спеку

Білки також повинні бути присутніми в раціоні, але краще нехай це будуть білки рослинні або ті, які швидше засвоюються: риба, молочні продукти (сир, ряжанка, кисляк, кефір), куряча грудка, кролик, індичка. Їх краще вживати увечері, коли спека пройде.

Олена Соломатіна також нагадує про ризик отруєнь у літній період. Вона рекомендує відмовитися від солодкої газованої води. Але якщо спокуса велика, то не варто залишати таку воду на сонці, інакше нею можна легко отруїтися.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У період високої температури повітря в зоні ризику опиняються літні люди, вагітні жінки, діти і люди з проблемами серцево-судинної системи. Їм варто бути особливо обережними.

Раніше в.о. глави МОЗ Уляна Супрун розповіла про вплив засмаги на організм людини, а також дала поради, що робити при сонячних опіках.