Католики і протестанти святкують Великдень: історія і традиції

Автор: Лобанова Єлизавета

У неділю, 21 квітня, католики та протестанти відзначають Великдень, а християни східного обряду святкують Вхід Господній до Єрусалима, або Вербну неділю.

Католики і протестанти святкують Великдень: історія і традиції - today.ua

Православна і католицька Пасха майже не відрізняються в основних принципах святкування, проте існує відмінність у датах. Католики зазвичай зустрічають Пасху на тиждень раніше, ніж православні. Така відмінність пов'язана з різницею між юліанським і григоріанським календарями.

У 1582 року католики почали користуватися григоріанським календарем обчислення пасхалії, в результаті чого католицький Великдень часто настає раніше іудейського або в один день з ним і випереджає православний.

Як і у православних християн, католицькому Великодню передує Великий 40-денний піст. Святкування починається в Страсну суботу, коли в католицьких храмах проходить Великоднє Богослужіння. Перед початком Навечір’я Великодня запалюється Пасхал – особлива свічка, вогонь якої роздають всім християнам.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

У Німеччині заявили, що допомога США для України може виявитися останньою

Католики і протестанти святкують Великдень: історія і традиції

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями - Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гроба, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос, якого вона сприйняла спочатку за садівника, і сказав про своє воскресіння. Радісна звістка надзвичайно швидко поширилася Єрусалимом, а потім і всією Іудеєю.

Обов'язковим атрибутом свята у всіх християн є яйця-крашанки. За легендою, коли Марія Магдалина почала розповідати про диво воскресіння, її слова дійшли до імператора. Він посміявся зі звістки, сказавши, що як білі яйця ніколи не стануть червоними, так і мертві не стануть живими. У цей момент яйце в його руці тут же стало червоним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Католики і протестанти святкують Великдень: історія і традиції

Today.ua повідомляв, що 21 квітня 2019 року православні та греко-католики відзначатимуть одне з 12 найбільших християнських свят — Вхід Господній у Єрусалим, який ще називають Вербною, або Пальмовою неділею. Православний Великдень цього року припадає на досить пізню дату - 28 квітня.