Глава КВУ Олексій Кошель розповів, чим загрожує підкуп виборців на виборах президента

Автор: Міхєєнко Наталія

Глава Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель розповів про те, що за підкуп виборців на виборах загрожує кримінальна відповідальність.

Глава КВУ Олексій Кошель розповів, чим загрожує підкуп виборців на виборах президента - today.ua
Фото: focus.ua

Глава КВУ нагадав, що в Україні прийнятий закон, що посилює відповідальність за підкуп виборців. Згідно з чинним законодавством, виборцю, який прийняв пропозицію, обіцянку або неправомірну вигоду за свій голос, загрожує штраф від 1700 до 5400 гривень, виправні роботи або обмеження волі строком до двох років.

Людина, яка пропонує гроші за голос, також несе кримінальну відповідальність, їй загрожує обмеження або позбавлення волі до трьох років з позбавленням права обіймати посаду або вести діяльність від 1 до 3 років.

Варто нагадати, що за виборчу агітацію або безоплатне надання товарів, послуг, робіт також передбачено покарання - від двох до чотирьох років обмеження або позбавлення волі.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

За отримання бюлетеня громадянином, який не має на це право, - штраф від 1700 до 5400 гривень, виправні роботи до двох років або позбавлення волі до трьох років.

Глава Комітету виборців України озвучив покарання за тяжкі злочини, а саме:

  •  за незаконну вимогу або вказівку ​​посадової особи з метою вплинути на рішення виборчої комісії - від 5 до 10 років;
  •  за підробку виборчих документів - від 3 до 7 років;
  •  за викрадення чи приховування скриньки з бюлетенями або протоколів про підрахунки голосів - від 5 до 7 років.

У прес-службі Комітету виборців України повідомили, що три кандидати в президенти України вже проводять незаконну політичну агітацію.

Так, розміщені білборди з агітацією на користь Капліна та Садового, які не мають вихідних даних. Зокрема повинні надаватися відомості про установу, що здійснила друк, тираж, інформація про осіб, відповідальних за випуск, і замовників відповідних матеріалів. Відзначається, що білборди були встановлені за кілька місяців до початку передвиборчої кампанії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще один кандидат, який здійснює агітацію з порушеннями - це Валентин Наливайченко. В інтернеті ще до початку передвиборчої кампанії з'явилися рекламні матеріали на користь політика, тому, ймовірно, ця агітація не оплачується з виборчого фонду.

Нагадаємо, вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року.