Епіфаній розповів, якою мовою можна молитися в ПЦУ

Автор: Лобанова Єлизавета

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що в ПЦУ основною мовою богослужінь є українська. У той же час, інші національні меншини можуть використовувати у своїх громадах ту мову, яка є для них рідною і зрозумілою.

Епіфаній розповів, якою мовою можна молитися в ПЦУ  - today.ua

"Так, нещодавно ми навіть висвятили архієрея для грецькомовних парафій. Є багато в Україні греків, які збираються на службу і можуть молитися на своїй зрозумілій мові у нашій Помісній Українській православній церкві. Це зараз стосується і питання румуномовних парафій, які розміщуються на Буковині", - заявив митрополит.

Єпіфаній розповів, що у складі Румунської православної церкви є парафії, які моляться українською мовою, вони складають україномовний вікаріат. Наприклад, в Буковині таких парафій налічується близько 150.

За словами предстоятеля, в українській Церкві є бажання в майбутньому також створити вікаріат Української православної церкви для румуномовних парафій. Митрополит наголосив, що вікаріат - складова тієї церкви, на території якої вони канонічно розташовані, але мова богослужіння їх, в даному випадку - румунський.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

"Якщо ми прийдемо до угоди, домовимося з Румунською православною церквою, то ми будемо підтримувати таку модель. Зараз є парафії, які переходять до нас і просять зберегти їм слов'янську мову, і ми не створюємо для них перешкод у цьому. Але проповідь у них буде українською мовою", - зазначив Епіфаній.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він навів приклад, що у таких парафіях читання Євангелія спочатку може відбуватися українською мовою і паралельно на слов'янській мові, а згодом, вже в майбутньому, громада поступово буде українізуватися.

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій підкреслив, що підтримує розвиток Православної церкви під проводом митрополита Епіфанія,