Today.ua

У Зеленського заявили про фактичне скасування Роттердам+

За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розрахунковий тариф теплових електростанцій, згідно формули Роттедам+, який мав бути у 1 півріччі поточного року, повинен складати 2 грн за кВт-год. Проте вже у останню декаду травня тариф впав до 1,53 грн/кВт-год, що на 24% нижче. Про це у Facebook повідомив представник президента в українському уряді Андрій Герус.

За першу декаду червня тариф знизився ще до 1,43 грн, що на 29% нижче від відповідного тарифу згідно Роттердам+, повідомив він.

Таким чином, за червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 млрд грн менше, аніж отримали би при фактичному тарифі Роттердам+, припускає представник глави держави у ВР.

За його словами, загалом за 2 квартал 2019 р. при фактичній формулі Роттедам+ тарифна виручка була б на 3 млрд грн більша, зазначив Андрій Герус, додавши, що деякі вугільні електростанції у червні навіть будуть збитковими.

Він наголосив, що фактична ліквідація Роттердам+ сталася завдяки висвітленню цієї формули у медіа та публічному резонансу.

Утім, щоб не було і формального існування цієї формули, президент Володимир Зеленський повинен подати законопроект у парламент, щоб змінити Р+ на Р-, яка є діаметрально протилежною позицією до точки зору попереднього глави держави Петра Порошенка, який "виправдовував існування Р+ вимогами МВФ", резюмував Андрій Герус.

Як раніше повідомляв Today.ua, представник президента Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що різке зростання вартості електроенергії може відбутися в тому випадку, якщо держава не допрацює до кінця правила енергоринку, який повинен бути запущений вже 1 липня 2019 року.

«Не було проведено жодної підготовчої роботи, щоб демонополізувати ринок, щоб виникла конкуренція. Коли у двох груп компаній є 90% вироблення електроенергії, то однозначно, що вони можуть домовитися між собою, і встановити будь-яку ціну. Наслідки можуть бути дуже серйозними», — підкреслив Андрій Герус.

Але прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що Кабінет міністрів України ухвалив всі необхідні рішення для запобігання зростання цін на електроенергію з 1 липня 2019 року, коли повинен запрацювати ринок електроенергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ