У Зеленського розповіли, чому звільнили голову КСУ Шевчука

Судді Конституційного суду України звільнили голову Станіслава Шевчука з посади судді КСУ після розгляду висновку комісії з питань регламенту та етики у зв'язку з грубою і системною зневагою своїми обов'язками, що виявило невідповідність займаній посаді. Замість нього головою КСУ обрали Наталю Шапталу, термін повноважень якої, як судді Контитуционного суду, закінчується у вересні поточного року.

У Зеленського розповіли, чому звільнили голову КСУ Шевчука - today.ua
Фото: Закон и бизнес

Як вважає радник новообраного президента Володимира Зеленського Руслан Рябошапка, відправлений у відставку Станіслав Шевчук, просто особистісно не сприймався на цій посаді іншими суддями.

За його словами, судді КС скаржилися, що процедури в Конституційному суді вправлялися в ручному режимі Шевчуком, а не так, як це передбачено законом. Також, зазначив радник Зеленського, з боку Шевчука було багато інших процедурних порушень.

Рябошапка підкреслив, що швидким обранням нового глави судді продемонстрували "зрілість і свідомість", не створивши проблем для офіційної церемонії вступу на посаду Зеленським, оскільки саме голова Конституційного суду під час інавгурації призводить нового президента до присяги.

Нагадаємо, раніше Станіслава Шевчука, якого вважають відповідальним за скасування статті про незаконне збагачення, відмовили у візі в США.

ДЖЕРЕЛОІнтерфакс