У Зеленського назвали питання, які президент готовий виносити на референдум

У Володимира Зеленського вважають, що на всеукраїнський референдум потрібно виносити питання, які "будуть об'єднувати, а не роз'єднувати українців", і сприйматися суспільством. Про це заявив другий номер виборчого списку партії "Слуга народу", представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук в ефірі програми "Свобода слова".

У Зеленського назвали питання, які президент готовий виносити на референдум - today.ua

Він зазначив, що необхідно на законодавчому рівні максимально правильно сформувати механізм, щоб дати українцям можливість з певних питань висловити свою думку і позицію.

За його словами, цей механізм стосується, насамперед, запобіжників, зокрема, питань, які не можуть виноситися на референдум, запобіжників щодо кількості кваліфікованої більшості прийняття з окремих питань, коли недостатньо більше половини голосів.

"Важливим буде питання інформаційної кампанії. Тому питання, які стосуються НАТО і ЄС, ми готові виносити на референдум після того, як українське суспільство визнає, що ми на даний момент в тому стані, що можемо претендувати на членство", - вказав Стефанчук.

Він також згадав слова першого президента України Леоніда Кравчука про те, що йому легко було їхати підписувати Біловезьку угоду в грудні 1991 року, тому що "за ним стояла воля українців".

"Ми вважаємо, що з таких доленосних питань, які стосуються взагалі долі всієї країни, нам вкрай необхідно мати розуміння і консенсус в державі", - зазначив Стефанчук.

Він також наголосив, що "є рішення, які роз'єднують", і, на його думку, такі рішення не потрібно виносити на референдум.

"Для нас дуже важливо виділити питання, які є першочерговими, і дуже важливо, щоб вони об'єднували нас у майбутньому, а не ділили в минулому", - пояснив Стефанчук.

Раніше повідомлялось, що Володимир Зеленський передумав скликати референдум про мир із Росією.

Заморозки і зливи з градом: синоптики попередили про різке погіршення погоди до кінця тижня
Погода в Україні до кінця травня помітно погіршиться, незважаючи на те, що українці в більшості областей країни вже приготувалися зустрічати літо. У в...
Влітку українців чекають ще одні довгі вихідні і додатковий відпочинок у червні: Кабмін порадував переносами
Прийдешнього літа і восени на українців чекає ще по одній серії довгих вихідних подібних до тих, які були в травні. Довгі вихідні чекають нас у серпні...
Регіна Тодоренко зважилася на ліпосакцію і показала фото з операційної
Регіна Тодоренко зізналася, що вирішила за допомогою фахівців позбутися жиру на ногах і стегнах. Зірка показала фото з операції, розповівши про свої в...
Нафтогаз пояснив, чому для деяких його клієнтів тариф на газ на 20% дорожчий, ніж для решти
Компанія Нафтогаз пояснила, чому для частини її клієнтів тариф на газ на 20% вищий, ніж для решти. У Нафтогазі пояснили, що йдеться про два різновиди ...
ПриватБанк спростив зняття готівки для своїх клієнтів: тепер шукати банкомат не потрібно
ПриватБанк спростив для своїх клієнтів процедуру зняття готівки. Тепер їм не доведеться бігати в пошуках банкомату для того, щоби зняти готівку. За не...