”Одна брехня…”: у Вселенському патріархаті різко відреагували на заяву Філарета

131
"Одна брехня...": у Вселенському патріархаті різко відреагували на заяву Філарета - today.ua
Фото: unian.ua

У Вселенському патріархаті різко відреагували на заяву Філарета про збереження Київського патріархату і наполягають на відсутності патріархату в Україні.

“Одна брехня… Як казав Вселенський патріарх Варфоломій, патріарха в Києві немає, тому що патріарха ніколи не було. Філарет — колишній митрополит Київський”, — заявили в Константинополі.

Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що відмовився від головування в церкві і пішов на поступки заради отримання Томосу.

За словами Філарета, юридично Київський патріархат продовжує існувати і він залишається чинним ієрархом.

«Скасувати рішення про створення Київського патріархату може тільки Помісний собор церкви, який створив Київський патріархат. Такого собору не було. Значить Київський патріархат залишається, він продовжує діяти», — заявив Філарет.

Патріарх також зазначив, що діючий президент Петро Порошенко зіграв велику роль в отриманні Томосу, однак зараз він «відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату».

«Була досягнута домовленість, що Епіфаній буде представляти церкву в православному світі, тому що УПЦ отримує статус митрополії, а також він буде допомагати патріарху в управлінні церквою, але керівництво церквою залишається за патріархом», — стверджує Філарет.

За його словами, ця домовленість була порушена.

Раніше предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що ніякого розколу в Православній церкві України (ПЦУ) немає і не буде.

загрузка...