У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського

У суботу, 4 травня, під час зустрічі зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм та головами депутатських фракцій, новообраний президент України Володимир Зеленський наполягав, що його інавгурація має відбутися 19 травня. Про це переможець другого туру виборів написав у Фейсбуці.

У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського - today.ua

Він висловив сподівання, що народні депутати підтримають його пропозицію на засіданні 14 травня.

У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського

"Визначеність вкрай важлива і для народу України, і для іноземних гостей, які вже висловили бажання прибути на урочистості, і для мене особисто", - написав Зеленський, опублікувавши лист до голови ВРУ, в якому йдеться, що "в умовах зовнішньої агресії для нашої країни надзвичайно важливо уникнути "вакууму влади".

У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського

У свою чергу позафракційний народний депутат Борислав Береза зазначив, що 19 травня - це День пам'яті жертв політичних репресій і вважається траурної датою. Крім того, це також і Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу.

"Загалом, це траурний день і призначати свято входження в повноваження президента України на такі дати просто не прийнято", - зазначив народний обранець, одночасно підкресливши, що якщо сам Зеленський вважає, що йому ця дата підходить, то інавгурацію можна провести і 19.05.

Також він зауважив, що 19 травня на інавгурацію напевно зможуть прийти офіційні особи України, посли і журналісти, а ось з керівників інших країн приїхати зможуть лише одиниці.

За словами Берези, це пов'язано з тим, що подібні заходи готуються заздалегідь, а не за два тижні.

"І якщо організаторів влаштовує, що замість багатьох президентів будуть посли або офіційні представники, або вони не планували кликати президентів на цю інавгурацію, то тоді все "ОК", - зауважив нардеп.

У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського

Зазначимо, практично одразу після зустрічі Володимира Зеленського та депутатів, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що 14 травня ВР проголосує за визначення офіційної дати інавгурації.

У ВР пояснили, чому 19 травня не дуже вдала дата для інавгурації Зеленського

Нагадаємо, вчора Володимир Зеленський не зміг досягти домовленості щодо дати своєї інавгурації з лідерами парламентських фракцій.