У Софійському соборі розпочався Синод Православної церкви України

66
У Софійському соборі розпочався Синод Православної церкви України - today.ua

Сьогодні, 5 лютого, Синод Православної церкви України на чолі з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм зібрався на своє перше засідання. Про це повідомив глава ПЦУ у Facebook.

Синод відбувається у Будинку митрополита на території заповідника “Софія Київська”.

На засіданні присутній колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко), який пропустив церемонію інтронізації Епіфанія за станом здоров’я, але на Синод прибув.

Також на Синод приїхали колишній предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) та митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький), який перейшов з УПЦ Московського патріархату.

До складу Синоду ПЦУ будуть по черзі входити всі єпископи, які мають єпархії в межах України, за старшинством.

Священнослужителі мають остаточно узгодити посади, які будуть діяти у подальшому для розвитку єдиної помісної православної церкви.

Нагадаємо, 3 лютого у Софійському соборі відбулася урочиста процедура зведення на престол (інтронізація) нового предстоятеля Української Православної Церкви (ПЦУ) митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Як повідомлялося, 6 січня предстоятель ПЦУ отримав від патріарха Варфоломія Томос про автокефалію Православної церкви України. 

загрузка...