У штабі Зеленського озвучили свою позицію щодо Криму і Донбасу

У штабі Зеленського озвучили свою позицію щодо Криму і Донбасу - today.ua

В команді кандидата в президенти України Володимира Зеленського наголосили, що Крим - це територія України, яка, як відомо і визнано в усьому цивілізованому світі, була окупована абсолютно протизаконним і насильницьким шляхом Російською Федерацією. Про це йдеться у відповіді команди Зеленського на відкрите звернення лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, який закликав кандидата в президенти відповісти на п'ять запитань про окупований Крим.

"Так званий" референдум "не може вважатися актом, що свідчить про вільне волевиявлення жителів АРК, адже він проходив під дулами російських автоматів і без участі значної кількості громадян кримськотатарського, українського, навіть російського та іншого етнічного походження", - йдеться у відповіді команди Зеленського.

Також в штабі зазначили, що "Крим був, залишається і буде частиною України", яка повинна повернутися до її складу з компенсацією з боку Росії за завдані збитки, з урахуванням відшкодування постраждалим і сім'ям загиблих від російських репресій.

"Ми не готові віддавати, дарувати, здавати в оренду або в користування суверенні території України і її громадян - це не може бути предметом переговорів і домовленостей! Позиція є непохитною і безкомпромісною. Ніякі домовленості щодо деескалації на Донбасі не можуть відбутися за рахунок Криму та українських громадян, які змушені були залишитися в окупованій АРК", - йдеться в повідомленні.

У команді Зеленського переконані, що питання незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України не можуть бути предметом будь-яких міжнародних переговорів або домовленостей.

"Так само, як не може бути предметом переговорів сепаратизація окремих районів або регіонів України. Більш того, як ми неодноразово підкреслювали, якби Крим і окремі райони Донецької і Луганської областей залишилися в складі вільної і незалежної України, вони б вже зараз мали більше свобод і повноважень, ніж будь-коли матимуть під владою РФ", - вказали в штабі кандидата.

При цьому у Зеленського вважають, що військове вирішення конфлікту з Росією є неприйнятним, тому офіційним представникам України доведеться говорити з владою РФ.

"Але це повинно відбуватися за участю західних партнерів України, і ні за яких обставин - не на окупованих територіях нашої держави", - вказується в повідомленні.

Нагадаємо, раніше український олігарх Ігор Коломойський зізнався, що юрист Зеленського – його особистий адвокат.

“Кохану не віддають“: Басков і Кіркоров знялися в кліпі на підтримку Олександра Лукашенка
Популярні російські співаки знялися в кліпі на підтримку білоруського президента Олександра Лукашенка. Змонтований кліп опублікувала в своєму YouTube-...
Зеленський не виконав свою головну обіцянку: прожитковий мінімум не підвищуватиметься
Президент Володимир Зеленський ще під час передвиборної кампанії обіцяв українцям, що їх прожитковий мінімум у 2020 році різко підвищиться. Однак, це ...
У НБУ розповіли, куди подіти монети і банкноти, що вийшли з обігу
Якщо у вас несподівано виявилися запаси монет номіналом 1,2 і 5 копійок, які були виведені з обороту 1 жовтня 2019 го року, то не поспішайте їх відпра...
Держбюджет на 2021 рік назвали бюджетом смерті: українці обурені свавіллям влади
Під стінами українського Парламенту пройшла акція протесту під назвою «Бюджет смерті-2021». Учасники мітингу звернули увагу суспільства на те, що Верх...
Лукашенко перестане бути президентом Білорусі 5 листопада: в Європарламенті зробили заяву
Президент Білорусі Олександр Лукашенко після закінчення своєї каденції 5 листопада не буде вважатися легітимним главою держави. Про це в п'ятницю, 18 ...