Україна проінформувала Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) про те, що не реєструватиме спостерігачів-росіян на президентських виборах, які відбудуться 31 березня.
Тим часом Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ ОБСЄ) сумнівається у тому, що рішення України не пускати спостерігачів від Росії на президентські вибори відповідає міжнародним зобов'язанням цієї країни.
Повідомляється, що в Організації з безпеки і співробітництва в Європі, проігнорувавши заяву України, запропонували включити двох громадян Росії до складу місії зі спостереження за виборами президента України у 2019 році.
Зараз до складу довгострокових спостерігачів Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ запропоновано понад 80 осіб. Безпосередньо для спостереження в день виборів в Україні також прибуде ще близько 750 короткострокових спостерігачів.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що віддасть наказ Держприкордонслужбі України не пускати спостерігачів від Росії на вибори президента 2019 року.
"Я... віддам наказ... Держприкордонслужбі України не пускати спостерігачів від Росії. І гарантую вам і українському народу, що наказ верховного головнокомандуючого буде виконаний", - сказав Порошенко.
Раніше директор Національної розвідки Сполучених Штатів Америки Ден Коутс на слуханнях у Комітеті Сенату у справах розвідки заявив про те, що Кремль готовий спробувати використовувати кібертехнології для того, щоб вплинути на майбутні президентські вибори в Україні.
А також повідомлялося про те, що колишній депутат Держдуми Сергій Марков, якого називають людиною президента Росії Володимира Путіна, проговорився про плани Росії щодо України.