У Верховній Раді не знайшли підстав для звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора. Змінити генпрокурора запропонував президент Зеленський, але у своєму зверненні не вказав якісь законні підстави для звільнення. Раніше Юрій Луценко нагадав Зеленському, що президент Зеленський не вправі сам змінювати генпрокурора. Щоб звільнити главу Генпрокуратури, потрібні заява Луценка або недовіра депутатів Верховної Ради України.
Позицію правоохоронного комітету Верховної Ради озвучив його голова Андрій Кожем'якін. Комітет не буде підтримувати президентську ініціативу про звільнення Луценка.
Кожем'якін також нагадав, що Юрій Луценко не подавав заяви про звільнення, тобто усунути главу ГПУ за власним бажанням не вийде. Немає підстав і для відставки за мотивами профнепридатності — в пакеті документів від президента України Володимира Зеленського не було висновків кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Також команда Зеленського не вказала, хто повинен виступати на комітетських слуханнях з приводу Луценка. В результаті комітет відмовився розглядати це питання.
Як раніше писав Today.ua, Юрій Луценко не збирається подавати у відставку, бо вважає, що повністю справляється зі своїми обов’язками на посаді очільника обвинувально-наглядового відомства.
Луценко також заявив про відкриття трьох кримінальних справ за фактами державної зради, підготовки до фінансування терористів і підготовки до перешкоджання українській армії, обурившись заявою голови української делегації в Тристоронній контактній групи Леоніда Кучми про “заборону вікривати вогонь в бік супротивника”.