Today.ua

У ПЦУ розвінчали головний міф про свято Маковія: звідки виникла традиція освячення маку

У п'ятницю, 14 серпня, православні відзначатимуть Медовий Спас, або Маковія. У цей день в храмах можна побачити людей з кошиками стиглих плодів, букетами з трав, квітів і маку, які називають "маковійчики". Звідки ж походить назва свята? На перший погляд все очевидно, але напередодні Маковея Православна церква України розвінчала міф, який багато хто знає з дитинства.

Легенда про те, що традиція освячувати мак на свято Маковія пішла від мучеників Маккавєєвих, насправді не є такою однозначною. Незважаючи на співзвучність прізвища з маком, традиція його освячення ніяк не пов'язана з мучениками і з'явилася на багато століть пізніше, ніж жили брати Маккавєєви.

Згідно з легендою, сім старозавітних мучеників: брати Авим, Антонін, Гурій, Єлеазар, Євсевон, Алім і Маркелл, їх мати Соломонія і наставник Єлеазар, які жили в II столітті до Різдва Христового - за часів правління жорстокого сирійського царя Антіоха піддалися гонінням за сповідування християнства . Брати були страчені, а серце їх матері зупинився під час молитви над їхніми тілами. Святі мученики отримали ім'я Маккавєєві, що в перекладі з арамейської означає "молот". Це слово тільки фонетично збігається з "Маковея", або "віяти мак". Насправді назва свята з'явилася тому, що саме в серпні на полях дозрівав мак. Бажаючи висловити свою подяку Богові за ці земні дари, люди почали приносити на освячення до церкви перші плоди, а з ними запашні трави, квіти, мед і мак. Так склалося історично, і сучасна церква цю традицію продовжила.

Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні на Маковія 14 серпня. Згідно з народними прикметами, на Маковія закінчується літо і починається осінь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ