Вночі 31 березня стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед. Таким чином Україна перейде на "літній час". У зв'язку з переходом на літній час "Укрзалізниця" вже скоригувала графік руху пасажирських поїздів. Час в придбаних квитках вказано з урахуванням переведення стрілок.
В Україні практику переведення годинників існує з 1981 року. В 2011 вже в незалежній державі намагалися скасувати переведення годинників, але потім цю практику знову повернули. Це було обумовлено зміною довжини світлового дня та економії електрики.
Одночасно з Україною на "літній час" перейдуть ще більш 70 країн. А ось в Росії та Білорусі відмовилися від сезонного часу. Не переводять стрілки годинника і на окупованих територіях Донбасу, і в окупованому Криму.
Варто зазначити, що переведення годинників на одну годину вперед навесні негативно позначається на організмі людини. Тому медики радять у день переведення годинників лягти спати раніше і більш ретельно стежити за своїм станом.
26 березня 2019 року депутати Європарламенту підтримали припинення зміни часу в країнах Євросоюзу навесні і восени, починаючи з 2021 року. Правда, це рішення ще вимагає узгодження. Країни-члени ЄС повинні повідомити до квітня 2020 року, якого часу — "літнього" або "зимового" — вони в довгостроковій перспективі будуть дотримуватися на своїй території.
Нагадаємо, в неділю, 31 березня, відбудеться доленосний день в історії України — президентські вибори.