У Нафтогазі проговорилися про поставки газу з США

Автор: Лобанова Єлизавета

Представники Міністерства закордонних справ та "Нафтогазу" провели переговори з представниками Конгресу та Міністерства енергетики США щодо підготовки до наступного опалювального сезону та можливості купівлі американського зрідженого газу. Про це повідомив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

У Нафтогазі проговорилися про поставки газу з США - today.ua

За його словами, сторони обговорювали можливість нарощування обсягів газу в українських сховищах за рахунок експорту. При цьому йшлося про надання експортерам пільг та преференцій.

"Обговорювали ризик того, що Газпром готується перервати транзит газу через Україну взимку 2020 року та влаштувати чергову газову кризу, і як боротися з загрозами у цьому випадку. На зустрічах у Державному департаменті та Міністерстві енергетики США йшлося, зокрема, про те, як забезпечити для України надійну можливість купувати LNG за конкурентною ціною", — повідомив Коболєв.

Також українська делегація обговорювала можливі санкції США проти російського газопроводу в обхід України "Північного потоку-2".

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

За словами Коболєва, Росія готується розпочати "газову війну", відключивши транзит газу до ЄС через Україну. Це призведе до дефіциту газу у Європі та обмеження його поставок до України.

Нагадаємо, з 1 травня Нафтогаз підвищив ціни на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше керівник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що через відмову Данії видати дозвіл на будівництво газопроводу “Північний потік-2” його запуск переноситься на півроку або навіть рік.

За проектом, “Північний потік-2” має доставляти газ з Росії до Німеччини за допомогою газопроводу через Балтійське море. Україна, як і низка країн Євросоюзу, переважно східноєвропейських, балтійських і скандинавських, а також США виступають проти “Північного потоку-2”. Вони наголошують, що проект суто політичний, бо збільшує залежність Європи від російського газу, і економічно не обґрунтований. Таку позицію підтримує і Європейська комісія, яка в разі ухвалення пропонованих змін до директиви зможе певним чином впливати на використання газогону.