У МВФ назвали причину корупції в Україні

Автор: Лобанова Єлизавета

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) впевнені, що основною проблемою української економіки та причиною корупції в країні є неприватизовані державні підприємства. Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв'ю FinClub.

У МВФ назвали причину корупції в Україні  - today.ua
Фото:Mind.ua

"Чому приватизація так важлива для України? Історично склалося, що Україна успадкувала великий обсяг державної економіки, яка зараз налічує понад 3500 підприємств. Левова частка з них страждає від недоінвестування, їх бізнес-моделі і корпоративне управління не відповідають викликам сучасності, і тому вони потребують модернізації. У багатьох випадках вони є джерелом корупції, а часом і відвертих крадіжок", - заявив представник МВФ.

За його словами, Уряду слід зменшити частку державного сектора в економіці, що дозволить зосередитися на своїх основних функцій, тобто забезпечення оборони, охорони правопорядку, громадської інфраструктури, освіти, охорони здоров'я та соціальної підтримки малозабезпечених.

У МВФ назвали причину корупції в Україні

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

"І якщо дозволити інвесторам конкурувати за право отримати ці підприємства на відкритих аукціонах, то, з одного боку, держава отримає за них найвищу в таких умовах ціну, з іншого – такий аукціон повинен виграти інвестор, який бачить в цьому підприємстві найбільший потенціал", – зазначив Люнгман.

Йоста Лонгман запевняє, що прийнятий в Україні у минулому році новий закон про приватизацію створює міцну основу для запуску процесу приватизації в країні.

Для збереження співпраці з МВФ Україні слід продовжувати вводити політику та реформи, необхідні для закладки фундаменту стійкого економічного зростання, і при цьому мати доступ до джерел фінансування.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Згідно з даними дослідження UNIC, Верховна Рада України очолила список найбільш корумпованих державних інститутів України. Рівень хабарництва та корупції в Україні зріс з 56% у 2016 році до 73% в 2018 році.

Раніше повідомлялося, що в Україні запустили Єдиний державний реєстр корупціонерів.