У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і ВПЛ (МінВОТ) вважають, що Росія порушила норми Міжнародного гуманітарного права щодо захоплених в нейтральних водах Чорного моря ФСБ Російської Федерації українських моряків.
У МінВОТ відзначили, що збройний напад росіян на українські катери і буксир є порушенням Статуту ООН, який передбачає тільки два випадки правомірного застосування сили: коли держава використовує його для самооборони, і в разі, якщо сила застосовується за рішенням Ради безпеки ООН.
Застосувавши силу у Чорному морі 25 листопада 2018 року, Росія спровокувала міжнародний збройний конфлікт, який потрапляє під норми Женевської конвенції 1949 року, у тому числі третьої частині - Конвенції про поводження з військовополоненими. У цій частині йдеться про те, що міжнародне гуманітарне право (МГП) застосовується у всіх випадках збройного конфлікту між державами, незалежно від того, чи було формальне оголошення війни, а також якщо стан війни не визнано однією з цих країн.
Згідно Женевської конвенції, МГП застосовується незалежно від поведінки держав, які намагаються уникнути дотримання правил ведення війни, заперечуючи її існування.
Таким чином, відповідно до положень Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, українські моряки знаходяться саме у цьому статусі і не можуть бути засуджені за російським законодавством.
Кремль, прагнучи уникнути відповідальності за порушення норм МГП, намагається маніпулювати громадською думкою, звинувачуючи моряків в нібито порушенні російського кордону.
Нагадаємо, упізнано двоє зрадників України, причетних до захоплення українських моряків на Азові.