У Міненерговугілля стурбовані запуском Північного потоку-2

5
У Міненерговугілля стурбовані запуском Північного потоку-2 - today.ua

Україна може залишитися без заробітку від транзиту газу через реалізацію проекту”Північний потік-2″. Відповідну заяву зробила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

“Ризики є як для України, так і для безпеки поставок в Європу: після запуску Північного потоку-2 наша країна перестане бути транзитером, а весь російський газ буде проходити виключно по магістралях, які контролює Газпром. Зокрема, це майбутні гілки газопроводів Північний потік і Турецький потік, а також вже діючі”Ямал – Європа” і “Блакитний потік”. Таким чином, практично весь газ, який поставляється зі сходу до Європи, буде повністю підконтрольний Росії. Ось яка залежність”, – заявила Бойко.

При цьому вона наголосила, що Україна постійно веде діалог з міжнародними партнерами стосовно цього питання.

“Ми говоримо про загрозу цього проекту, інформуємо про майбутні загрози і втрати, яких зазнає Україна від реалізації цього російського геополітичного проекту”, – зауважила представник Міненерговугілля.

Нагадаємо, Україна зможе купувати російський газ менше на 20 до 50 доларів за тисячу кубометрів завдяки рішенню Стокгольмського арбітражу.

загрузка...