У людей з інвалідністю є ще два тижні, щоб оформити голосування на виборах вдома

100
У людей з інвалідністю є ще два тижні, щоб оформити голосування на виборах вдома - today.ua

Люди з інвалідністю, які хочуть проголосувати на виборах президента України вдома, можуть скористатися процедурою голосування за місцем проживання, якщо звернуться до дільничних виборчих комісій із відповідною заявою не пізніше 20.00 29 березня. Про це на прес-конференції повідомив заступник голови ЦВК Євген Радченко.

“Для тих людей, які тимчасово не здатні пересуватись, вони можуть самостійно, або за допомогою інших виборців написати заяву до дільничної виборчої комісії, аби бути включеними у цей витяг зі списків виборців. Тому для осіб, які вчасно звернуться до дільничних виборчих комісій, проблем, для того, щоб проголосувати, не буде. Звернутися вони зможуть до 20.00 у п’ятницю перед виборами”, – розповів Радченко.

За його словами, для того, аби люди з інвалідністю могли проголосувати вдома, існує процедура голосування за місцем проживанням виборця. Такі виборці, уточнив Радченко, діляться на дві категорії: ті, що постійно нездатні самостійно пересуватися, і ті, що тимчасово нездатні самостійно пересуватися.

Інформація про людей, які постійно нездатні самостійно пересуватись, вже міститься в Державному реєстрі виборців і буде відображена у списках виборців. Відповідно, щодо цих осіб буде формуватися витяг зі списків виборців для голосування на виборах президента України вдома.

Нагадаємо, раніше стало відомо, як голосуватимуть українці за кордоном. Так, на даний час за кордоном встановлено 102 виборчі дільниці, які на постійній основі працюватимуть в 72 країнах світу. З переліком закордонних виборчих дільниць можна ознайомитись на сайті МЗС.

загрузка...