У Києві розпочався Об’єднавчий Собор: перші подробиці

701
У Києві розпочався Об’єднавчий Собор: перші подробиці - today.ua
Фото:cerkva.info
Loading...

Сьогодні зранку, 15 грудня, у Софії Київській розпочався Об’єднавчий Собор, на якому мають прийняти рішення про створення помісної православної церкви в Україні та обрати її предстоятеля.

Попередньо Собор мав розпочатися об 10:00, але розпочали близько 12:00. На заході присутні церковні ієрархи, священики та миряни. Вони представляють три Православні Церкви, які на даний час існують в Україні – Українську Православну Церкву Київського Патріархату, Українську Автокефальну Православну Церкву та Українську Православну Церкву, яка перебуває в єдності з Московським Патріархатом.

Також до Софійського собору приїхали президент Петро Порошенко та спікер парламенту Андрій Парубій.

“Ви не є гості, ви є учасники створення української церкви. Стоїмо і молимося, щоб українська церква сьогодні відбулась і була створена”, – звернувся президент до присутніх на Софійській площі.

Перед початком Собору у храмі Малої Софії була відслужена Божественна літургія, після чого відбулась реєстрація учасників Об’єднавчого Собору. Загалом на Собор прибули 126 делегатів.

Стало відомо, що нову українську православну церкву очолюватиме предстоятель із титулом Митрополит Київський, а не Патріарх. Предстоятеля автокефальної Церкви постійно обиратимуть на помісному Соборі.

На Софійській площі зібралося багато людей. Всі вони очікують на рішення про надання автокефалії українській церкві.

Під час Собору відбудеться таємне голосування за предстоятеля. У першому турі – рейтингове голосування. До другого туру потраплять три кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів, і з них оберуть голову помісної церкви.

Раніше повідомлялося, що вручення Томосу про надання автокефалії Українській православній церкві відбудеться 6 січня.

Долар по 40 гривень: як зміниться курс валют до кінця року
На зміцнення курсу гривні вплинуло збільшення переказів від українських громадян, які виїхали на заробітки за кордон. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан. “Цей...
Олег Винник зізнався, як назве доньку
Український співак Олег Винник, який нещодавно потрапив у скандал на концерті в Запоріжжі, несподівано зробив відверте зізнання про свою родину. Артист продовжує осінній тур по...
ПриватБанк наживається на клієнтах: що потрібно знати
ПриватБанк відреагував на скаргу клієнтки про те, що банк наживається на громадянах України, блокуючи їх рахунки. Справа в тому, що клієнтка закрила фірму і хотіла...
Найтепліший день: синоптики потішили прогнозом погоди на 15 жовтня
До кінця поточного тижня погода в Україні практично не зміниться, і в більшості областей буде тепло і ясно. Зокрема сьогодні, 15 жовтня, температура повітря вдень...