У Кремлі відреагували на відмову Медведчука бути посередником на переговорах з РФ

У Кремлі шкодують, що голова політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктор Медведчук більше не представлятиме Україну на переговорах із Росією. Про це заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков.

У Кремлі відреагували на відмову Медведчука бути посередником на переговорах з РФ - today.ua

Пєскова зазначив, що Медведчук був для Росії дуже ефективним. Він "мав контакти і в Києві, і в Москві, і використовував їх для просування ситуації в гуманітарній області".

"Стосовно Медведчука, то тут можна тільки висловити жаль, тому що він неодноразово доводив і показував свою ефективність на тому терені, на якому він був задіяний в останні роки", — заявив Пєсков.

Водночас речник Володимира Путіна зазначив, що в Кремлі наразі не знають, кого українська влада призначить наступником Медведчука.

Нагадаємо, Медведчук заявив, що не бачить сенсу представляти інтереси команди президента України Володимира Зеленського на переговорах з Росією.

"На мій превеликий жаль, я не бачу сенсу представляти інтереси команди Зеленського як нової влади не лише тому, що наша партія знаходиться до нього в опозиції з моменту його обрання... Я не можу представляти інтереси нової влади в переговорах з Росією з урахуванням позиції пана Зеленського з таких принципових для мене питань, які я відстоював і буду відстоювати, а саме: я виступаю за мир на Донбасі, за повернення людей, що живуть на підконтрольних територіях. Позиція пана Зеленського, яку він сформулював, повністю суперечить моєму мирному плану, що передбачає автономію для цих територій", — зазначив Медведчук.

Today.ua повідомляв, що в команді Зеленського заявили про готовність президента до переговорів з Росією, щоб домогтися припинення бойових дій на тимчасово окупованій території Донбасу. У Зеленського також зазначили, що для того, аби переговори з країною-агресором відбулися, на них повинні бути присутніми й партнери по Нормандскому формату, тобто Німеччина і Франція.

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua