У Константинополі відреагували на конфлікт Філарета та Епіфанія

У Константинополі відреагували на конфлікт Філарета та Епіфанія - today.ua
Loading...

Вселенський Патріарх Варфоломій наголосив, що насправді Київського патріархату ніколи не існувало. Про це у Facebook повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Під час зустрічі з представниками українських ЗМІ, яка відбулася наприкінці минулого тижня у Стамбулі, Вселенський Патріарх Варфоломій наголосив на своїй підтримці новоствореної Православної Церкви України.

За словами єпископа Константинопольського патріархату, православна церков завжди висловлювала глибоку стурбованість з приводу релігійної ситуації в Україні й надання автокефалії не було пов’язано з політикою, а встановленням “духовної справедливості”.

Оскільки довгий час Україна не могла насолоджуватися повною свободою від зовнішнього впливу, особливо від Російської держави, Вселенський Патріархат відновив “велич єдності”.

Патріарха ж Філарета відновили до єпископської гідності лише як колишнього Митрополита Київського, оскільки так званий "Київський Патріархат" ніколи не існував і наразі не існує.

Відповідальність же керувати історичною церквою, щоб зміцнювати єдність українського народу, покладена на Головного Єпископа Православної Церкви України Його Високопреосвященства Епіфанія.

Нагадаємо, 24 травня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній скликав Священний Синод ПЦУ, на якому обговорювався конфлікт з патріархом Філаретом та єдність автокефальної церкви.

Today.ua повідомляв, що після проведення Синоду глава ПЦУ Епіфаній видав указ,яким визнав всі документи, видані почесним патріархом Філаретом від імені УПЦ КП після отримання Україною Томосу, недійсними.

Гороскоп на 26 лютого від Павла Глоби: Діви будуть надзвичайно енергійні, а Левам не варто реагувати на критику
Гороскоп на середу, 26 лютого 2020 року, обіцяє день, в якому від вас буде потрібно максимум пильності. Ця доба може бути надзвичайно травмонебезпечною. Тому будьте...
Удар нижче пояса: серіал “Свати” припиняють знімати – остаточно і безповоротно
Серіал “Свати” більше не зніматимуть. Така звістка, безмежно сумна для більшості шанувальників серіалу, вже озвучена офіційно. Її повідомив режисер серіалу Андрій Яковлєв в інтерв’ю одному...
Мають погану ауру: які квіти дарують тим, від кого хочуть позбутися
На нашій планеті все так чи інакше пов’язане між собою. Можливо, саме з цієї причини люди здавна помітили, що деякі квіти мають дуже негативну ауру....
Магнітні бурі у березні 2020: коли чекати і як захиститися в найнебезпечніші дні
Як мінімум три масштабні і досить потужні магнітні бурі накриють нашу планету в перший місяць весни 2020. Фахівці Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця дали попередній прогноз....
ТОП-3 породи собак, які ідеально підходять для жінок
Собаки вміють знаходити спільну мову як з дорослими, так і з дітьми. Не секрет, що як правило собака обирає собі одного господаря, якому зберігає вірність...