З 1 беpезня в Україні стартувала урядова програма монетизації субсидій. Але, щoб зaлишитися без дoпoмoги від держави, споживачу вистачить "накопичити" зaбopгoвaність за кoмунaльні послуги в poзміpі лише 340 гpивень.
Окрім того, якшо переважна більшість отримувачів субсидії витратить її не за призначенням, тобто не на оплату житлово-комунальних послуг, від їдеї видавати готівку на руки взагалі можуть відмовитися. Замість цього українці отримуватимуть лише ту частину знижки, яку вони заощадили.
"Я не знаю так само як і ви, і всі, хто тут працює, чи сплатить людина за комунальні послуги. Рівень оплати може змінитися. Ми не знаємо, чи готові наші громадяни до отримання готівки для розрахунку", — заявив директор департаменту Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.
Щоб забезпечити надходження платежів за комуналку, Кабінет міністрів "перестрахувався", ухваливши посилити правила надання субсидій, натомість скасовувати пільги за наявності заборгованості протягом навіть одного місяця.
У постанові уряду йдеться, що відповідна норма не застосовуватиметься при призначенні субсидії громадянам на наступний період в разі, якщо Міністерство соціальної політики не забезпечить фінансування житлових субсидій таким громадянам у грошовій формі.
При цьому зазначається, що сума заборгованості має бути не меншою, ніж 340 грн. Тобто якщо споживач несуттєво помилився при оплаті, субсидію навряд чи скасують.
Нагадаємо, раніше ми писали, що на українців, які отримують субсидії і у яких є заборгованість за житлово-комунальні послуги, чекають санкції. Про це розповів віце-прем’єр Павло Розенко.