У Фінляндії виносять вотум недовіри главі МЗС за участь у мітингу проти абортів

Фінські опозиційні партії СДП, "Зелені", "Союз лівих сил" і "Шведська народна партія" закликають депутатів від правлячих партій висловити вотум недовіри міністру закордонних справ Тімо Сойні. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на YLE.

У Фінляндії виносять вотум недовіри главі МЗС за участь у мітингу проти абортів - today.ua
Фото:dpchas.com.ua

Міністр викликав таку реакцію, розмістивши у Twitter фото з мітингу за заборону абортів у Канаді, який він відвідав разом зі своїм заступником під час офіційного візиту до країни.

Опозиційні фракції, в першу чергу, звертаються до депутатів-жінок, які представляють урядові партії.

"Я знаю, що в парламенті є прогресивно налаштовані жінки, які зможуть проголосувати окремо за жіночі права, не зачіпаючи при цьому політику правлячої коаліції", - заявив голова парламентської фракції СДП Антті Ліндтман.

До вотуму відмовилися приєднатися християнські демократи. Навпаки члени фракції в питанні абортів підтримують позицію глави МЗС. "Справжні фіни", від яких відкололася партія Сойні SIN, теж не захотіли приєднатися до спроб звільнити міністра.

Канцлер юстиції Туомас Пьоюсті у своїй відповіді на скаргу, подану проти дій міністра, заявив, що Сойні повинен був діяти стриманіше, щоб не викликати плутанини щодо того, яка думка є позицією Фінляндії, а яка - його особистою.

"Позиції повинні чітко розділятися - тобто чи висловлюються вони представником держави, народним депутатом, чи приватною особою", - підкреслив Туомас Пьоюсті.

На думку канцлера, Сойні, однак, не діяв протизаконно.

Канцлер при цьому вважає проблематичним той факт, що глава зовнішньополітичного відомства, який має повноваження представляти позицію Фінляндії в міжнародних справах, публічно висловлює свою думку з питання абортів, навіть у вільний від робочого графіка час.

Нагадаємо, Фінляндія є країною-новатором у політиці гендерної рівності. Законодавство країни дозволяє аборти, і уряд прагне сприяти правам жінок у своїй зовнішній політиці та політиці безпеки.

Раніше Today UA повідомляв, що у МЗС Польші підрахували, скільки українців отримали "карту поляка" за останні 10 років.