У Білорусі різко відреагували на указ Зеленського про надання громадянства білоруським IT-фахівцям

Автор: Лобанова Єлизавета

У Білорусі вважають, що указ президента України Володимира Зеленського "Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь" підриває довіру в двосторонніх відносинах між двома країнами.

У Білорусі різко відреагували на указ Зеленського про надання громадянства білоруським IT-фахівцям - today.ua

МЗС Білорусі вручив ноту послу України Ігорю Кизиму, висловлюючи стурбованість бажанням українського президента залучити білоруських IT-фахівців працювати в Україні, надавши їм українське громадянство.

У дипвідомстві Білорусі заявили, що указ Зеленського не можна трактувати по-іншому, як "явно недружній і дискримінаційний крок української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Республіки Білорусь", який "йде врозріз з положеннями Договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Білоруссю і Україною, а також міжурядовими угодами про торговельно-економічне співробітництво, про безвізові поїздки громадян і про трудову діяльність і соціальний захист громадян Білорусі і України, які працюють за межами своїх держав".

Українській стороні настійно рекомендували вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов'язань у відносинах з Білоруссю.У Білорусі різко відреагували на указ Зеленського про надання громадянства білоруським IT-фахівцям

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

"Щиро не бажаючи завдати шкоди дружнім зв'язкам з українським народом, білоруська сторона не має наміру переходити "червоні межі" у відносинах з Україною, але залишає за собою право на застосування, у разі виправданої необхідності, відповідних заходів щодо захисту національних інтересів відповідно до міжнародних норм ", - сказано в заяві МЗС Білорусі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, Володимир Зеленський підписав 2 жовтня указ, згідно з яким термін тимчасового перебування на території України громадян Білорусі Кабмін збільшує з 90 до 180 днів на рік. Йдеться про тих людей, які є підприємцями і висококваліфікованими фахівцями у сфері інформаційних технологій і інновацій. У документі зазначається, що "айтішникам" з Білорусі спростять отримання посвідки на проживання в Україні і нададуть дозволи на роботу.

Нагадаємо, які ще пільги отримають білоруські IT-фахівці при переїзді в Україну.