Порошенко розповів, чи зміняться ціни на газ для населення з 1 травня

Ціни на газ в Україні були істотно підвищені з листопада 2018 року. Але нинішня вартість не остаточна. Згідно з домовленостями з Міжнародним валютним фондом, з 1 травня 2019 року очікувалося ще одне збільшення газових тарифів. У всякому разі про це попереджали в Кабміні. Однак, схоже, травневого підвищення вартості газу для побутових споживачів вдасться уникнути.

Порошенко розповів, чи зміняться ціни на газ для населення з 1 травня - today.ua
Фото: replyua.net

У п'ятницю, 22 березня, Президент України Петро Порошенко заявив, що ціни на газ для українського населення найближчим часом не підвищаться.

"Поточна ситуація на ринку дає можливість в травні місяці не підвищувати ціни на газ для населення", - сказав глава держави Петро Порошенко.

Петро Порошенко додав, що буде "твердо стояти на позиції" відмови запланованого на 1 травня підвищення вартості газу для побутових споживачів, аргументуючи це сьогоднішньою ціновою ситуацією на природний газ, прибутковістю НАК "Нафтогаз України", а також підвищенням енергоефективності.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України постановою від 19 жовтня 2018 року № 867 підвищив ціну на газ для населення. Так, ціни на газ для населення з 1 листопада зросли на 23,5%. Згідно з прийнятою постановою, ціна газу з 1 листопада склала 8550 тис. грн за тисячу кубометрів (з ПДВ). Постановою Кабміну також затверджено Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу. Постановою передбачено, що ціни на газ для населення з 1 травня 2019 року складуть 80 відсотків від імпортної ціни, а з 1 січня 2020 року — 100 відсотків.

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua
  • ТЕГИ