Ціни на молоду картоплю в Україні різко впали: скільки коштує стратегічний овоч

Сезон молодої картоплі в Україні в самому розпалі, і аграрії в останній день червня вирішили знизити ціни на стратегічний для українців овоч. Зараз погода сприятлива, тому можна розраховувати на хороший урожай. Якщо на ринках українці зі спокійною душею купують картоплю вітчизняного виробника, то в супермаркетах дуже багато імпортних овочів, які дорожче в ціні. Але обирати кожному окремо.

Ціни на молоду картоплю в Україні різко впали: скільки коштує стратегічний овоч - today.ua

На сьогоднішній день картопля впала в ціні на 25%, порівняно з минулим тижнем. На півдні виробники погоджувалися продати великі партії картоплі за ціною 7-8 грн/кг. Для порівняння, ще в п'ятницю, 26 червня, середня оптова ціна на картоплю стандартної якості в Україні становила близько 11 грн/кг, а дрібнооптова - 12-13 грн/кг.

У минулому сезоні ціни на картоплю в Україні були досить високими. Основна частина імпортної картоплі в Україну надходила з Росії. Якщо погодні умови в цьому сезоні будуть і далі сприятливими, то українці зможуть закупити картоплю на зиму за адекватними цінами.

Що стосується цін на інші овочі, то в кінці літа економісти прогнозують істотне подорожчання. Через повені в Західній Україні зникла більша частина врожаю в фермерських господарствах та на присадибних ділянках. У той же час, площа посадки овочевих культур скоротилася і на сході України, де через карантин аграрії не змогли засадити овочами заплановані площі. Безумовно, це позначиться на ціні продукції після збирання врожаю.

Раніше повідомлялося, що не так давно в єгипетській картоплі українська служба фітосанітарного контролю виявила карантинного шкідника – картопляну міль, через що весь вантаж довелося відправити назад.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua