Тотальні перевірки: українців можуть позбавити субсидій і навіть змусити повернути виплати

Тотальні перевірки: українців можуть позбавити субсидій і навіть змусити повернути виплати - today.ua
Loading...

Українців можуть не тільки позбавити субсидій, а ще й змусити повернути вже отримані виплати. Так, глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, митної та податкової політики Данило Гетманцев подав до парламенту законопроект №1231 “Про верифікацію і моніторинг державних виплат”.

Такий законопроект може “вдарити по кишені” тим, хто оформляв в першу чергу субсидії, а також будь-яку іншу фінансову допомогу від держави, фактично не маючи на це права. Таких громадян субсидії позбавлять, і це найм’якший сценарій наслідків.

Типовий приклад – людина працює взагалі без оформлення або отримує офіційно мінімальну заробітну плату, а решту “в конверті”. І, оскільки офіційна зарплата виходить низькою, цей громадянин оформлює субсидію на оплату комунальних послуг. Так ось, з великою часткою ймовірності після ретельної перевірки в субсидії відмовлять. Більш того, всі отримане доведеться повернути.

За словами авторів, проект закону передбачає тотальні перевірки отримувачів пільг та субсидій. Варто зазначити, що автором є голова профільного комітету Верховної Ради, народний депутат від “Слуги народу”, а це суттєво підвищує шанси того, що законопроект буде прийнятий.

Практична реалізація насправді не вимагає великої підготовки. Велика частина необхідної інформації вже є в базах, вона навіть систематизована. Наприклад, є громадянин або сім’я, які хочуть отримати або вже отримують субсидію на оплату житлово-комунального господарства. Тому що сума оплати занадто велика при їх сукупний рівень доходів. Довідка про доходи додається. Інформацію в автоматичному режимі звіряють з базою даних власників нерухомості – чи немає перед оформленням субсидії або вже в процесі покупок по цій категорії. База даних по реєстрації автотранспорту – те ж саме. База даних всіх великих покупок – звірка. Для комплекту можуть подивитися рух коштів по банківському рахунку, оплату карткою і так далі. Аж до реєстрації в прикордонній поїздок за кордон на відпочинок.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок проведення перевірок отримувачів субсидій та інших соцвиплат. Перевірки почнуть проводити з метою надання державної допомоги більш адресно і тільки тим громадянам, які її потребують. Зокрема, держоргани стануть перевіряти інформацію про громадян, яка впливає на рішення щодо виплат державної допомоги.

ТОП-5 порід собак, які люблять плавати у воді
Не всі породи собак народилися природженими плавцями. Деякі з них, як і кішки, від крапель води будуть тікати і ховатися, а ось деякі породи відчувають...
Lifecell потролив Vodafone за спробу повторити їх акцію
Lifecell потролив свого конкурента – мобільного оператора Vodafone – нібито за спробу повторити їхню акцію. Про це повідомляється на сторінці Facebook Lifecell. У соціальних мережах...
“Це просто бомба!”: Олег Винник зробив відверте зізнання
Олег Винник у перерві між зйомками новорічного шоу, яке покажуть на телеканалі “Україна” 31 грудня, відверто зізнався про стрес, який йому довелося зазнати в Новорічну...
Гороскоп на 11 грудня від Павла Глоби: трьох представників знаків Зодіаку сьогодні чекають фінансові втрати
Живіть за вільним графіком, нічого не плануйте. Але не варто усамітнюватися надовго в собі, пам’ятайте про те, що у вас є ще важливі справи до...