Собаки, так само як і люди, з усією відповідальністю ставляться до своїх дітей і дарують їм свою любов. Скільки цуценят з'явиться у тієї чи іншої собаки, щоразу залишається інтригою до останнього. Хтось може народити двох малюків, а хтось дарує світу і по 10-14 цуценят. Це залежить від розміру собаки, її віку, генетичних особливостей, стану здоров'я. Представляємо до вашої уваги ТОП-5 порід собак, які народжують більше цуценят, ніж інші породи.
Далматин
Потомство собаки цієї породи може становити від десяти до п'ятнадцяти цуценят. Причому народжуються вони, як правило, абсолютно життєздатними і здоровими. Цікаво, що при народженні далматинці мають повністю біле забарвлення, без вкраплень. Цятки на шкірі з'являються лише з часом. У кожної собаки їх розташування повністю індивідуальне.
Лабрадор
Лабрадори народжують у середньому 8-12 цуценят, буває і більше. Більші за розмірами собаки приносять відповідно більше потомства, ніж мініатюрні. Якщо навіть схрещувати між собою чорного і коричневого лабрадора, то відсоток появи пилових щенят вище, незважаючи на те, що світлий колір несе рідкісний рецесивний ген. Важливо знати, що лабрадорів коричневого забарвлення розводити складніше, саме тому шоколадні лабрадори зустрічаються досить рідко.
Сибірський хаскі
Хаскі може порадувати своїх господарів 9-10 цуценятами, які народяться міцними, пухнастими, і з білими плямами. Маленькі собаки з вигляду не схожі на своїх дорослих титулованих батьків. Тим, хто вибирає для себе цуценя хаскі, повинні знати, що кобелі цієї породи більш витривалі, а суки мають більш загострений мисливський інстинкт. Їх блакитні очі зводять людей з розуму. Але варто не забувати, що як і у будь-якої іншої породи, у хаскі є складнощі в характері і вихованні.
Німецький дог
Ці великі собаки здатні за раз народити від 10 до 13 цуценят. До своїх дитинчат доги ставляться дуже трепетно й іноді емоційно нестабільно. Під час пологів суку не можна залишати одну, адже цуценята народжуються великими і кожне наступне щеня виходить все тяжче. Під час вагітності цій породі не можна давати сильно поправлятися. Тривалі прогулянки і в міру збалансоване харчування піде цій собаці тільки на користь.
Мастиф
Представники цієї породи народжують від 10 до 12 дитинчат. Щенята, як правило, народжуються без будь-яких патологій. Але дуже важливо до 3 місяців не розлучати їх з мамою і не віддавати в чужі руки. Мастифам потрібно для початку зробити всі щеплення, простежити за їх раннім розвитком, а вже потім шукати для них господарів. Ці собаки дуже схильні до інфекцій у перші місяці життя, тому їх потрібно ретельно оберігати від зовнішніх подразників.
Раніше повідомлялося, які породи собак мають погану спадковість і хворіють частіше за інших.