“Театр абсурду“: Росія скликає засідання Радбезу ООН через українську мову

Автор: Лобанова Єлизавета

Рада Безпеки ООН за запитом Росії проведе засідання через вступ у силу закону про державну мову в Україні. Розгляд цього питання заплановано на 16 липня. Про це повідомив прес-секретар Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, назвавши ініціативу російської сторони "другим актом театру абсурду".

“Театр абсурду“: Росія скликає засідання Радбезу ООН через українську мову - today.ua

За словами дипломата, Росія повторно звернулася до ради безпеки ООН з проханням розглянути українське питання. В кінці травня Росія вже намагалася розглянути закон про українську мову, але тоді його зняли з порядку денного, що обурило Москву. Проти російської ініціативи виступили представники Франції, Великобританії, США, Німеччини, Бельгії та Польщі.

"Нас очікує другий акт театру абсурду в Раді безпеки ООН... Всім зрозуміло, що Москву цікавить не стільки закон про мову, скільки будь-яка можливість для дестабілізації ситуації в Україні", - зазначив Ніколенко.

Як відомо, Кремль звинувачує Україну в тому, що згаданий закон "прямо порушує дух і букву комплексу заходів по реалізації Мінських домовленостей". У Росії мовний закон назвали дискримінацією прав російськомовних українців і пояснили голосування за нього примусом народу до власної мови.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадуємо, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада прийняла новий законопроект, який регулюватиме всю мовну політику в країні. 25 квітня 2019 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Раніше співавтор передвиборчої програми новообраного президента України Володимира Зеленського Борис Шефір висловив думку про скасування мовного закону, так як політика українізації завдала удару по телерадіовиробництву.