Тарифи на холодну воду в Україні знову підвищать: коли і на скільки

Українців очікує чергове підвищення тарифів на воду. Таке рішення прийнято для 43 водоканалів по всій країні, а набере чинності воно з 1 січня 2021 року.

Тарифи на холодну воду в Україні знову підвищать: коли і на скільки  - today.ua

У Національній комісії з комунальних послуг та енергетики (НКРЕКУ) зазначають, що тарифи на водопостачання зростуть в середньому на 21%, а водовідведення подорожчає на 23%. Підприємства аргументували необхідність підвищення тарифу зростанням зарплат співробітників, зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, реагенти та електроенергію.

У різних регіонах вартість підвищення може відрізнятися. Мери деяких міст заспокоїли громадян, що в їх регіонах тарифи можуть залишитися без змін. Принцип такий: чим дорожче коштує вода сьогодні і чим більше її споживачів, тим у відсотках зростання цін буде менше, і навпаки.

Наприклад, у Києві тарифи хочуть підняти на 19%. На сьогоднішній день жителі столиці платять 13,44 грн за подання кубометра холодної води і також 9,55 грн/куб. м за її відведення, всього 22,99 грн/куб. м, то з нового року за подачу води доведеться платити 14,74 грн ( 1,3 грн/куб. м, або на 10% більше), за водовідведення – 12,61 грн/куб. м ( 3,06 грн/куб. м або на 32% більше). У сумі виходить 27,35 грн/куб. м ( 4,36 грн/куб. м, або на 19% більше). В інших містах розцінки на воду будуть відрізнятися, так як умови подачі і відведення води скрізь різні. Гаряча вода також подорожчає - приблизно 3,06 грн за кожен кубометр.

Раніше повідомлялося, що в Україні різко знизилися тарифи на газ, але при цьому вартість палива для українського споживача все-одно залишається завищеною як мінімум удвічі.

ДЖЕРЕЛОreplyua.net