Тарифи на послуги ЖКГ знизити не можна: міністр пояснив, чому

1186
Тарифи на послуги ЖКГ знизити не можна: міністр пояснив, чому - today.ua

Міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі телеканалу NEWSONE пояснив, чому не можна знизити тарифи на послуги ЖКГ.

Міністр у прямому ефірі нагадав українцям, що Кабінет міністрів України в 2014 році витратив мільярди на дотації НАК “Нафтогаз України” через низькі тарифи.

“Ми сьогодні платимо ті тарифи, які є, тобто безпосередньо оплачуємо вартість того газу, який отримуємо. Я хочу нагадати, що тарифи в 2014 році були нижчі, ніж сьогодні. Тільки є одна проблема, з бюджету 114 мільярдів в 2014 році передали “Нафтогазу” в якості прямої дотації на покриття збитків. Тобто, або платите тариф, або знаходите гроші і покриваєте збитки “Нафтогазу”, – зазначив міністр.

При цьому міністр Рева вказав, що гроші, які український уряд витратив би на населення, віддали “Нафтогазу” на покриття збитків.

“Чому та система гірше, ніж ця? Тому що коли дотується “Нафтогаз” 114 мільярдами, то це означає, що ціна на газ для бідних і для багатих залишається низькою, бідні люди платять, багаті платять менше, ніж могли б. Гроші, які повинні були йти на дороги, школи, лікарні, на соціальний захист, йдуть на покриття дефіциту “Нафтогазу”, – підкреслив Рева.

На сьогоднішній день “Нафтогаз” не отримує дотацій з бюджету, а на субсидії в поточному році витратять лише 55 мільярдів гривень.

“Тепер, коли у нас піднялися тарифи, у нас в цьому році на систему субсидій направляється 55 мільярдів для тих домогосподарств, хто не може платити самостійно. Якщо ми говоримо про те, що утримаємо низький тариф, то ми повинні розуміти, що за нього хтось заплатить”, – підсумував глава Мінсоцполітики Андрій Рева.

Раніше глава Кабміну Володимир Гройсман заявив, що Україна втратить фінансову підтримку, якщо знизити ціни на газ.

загрузка...