Система недосконала: в Україні субсидії досі отримують власники елітних будинків і авто

Автор: Оксана Житнюк

Україна зіштовхнулась з чисельними труднощами на шляху впровадження системи монетизації субсидій. Про це розповів фінансовий експерт Олексій Кущ.

Система недосконала: в Україні субсидії досі отримують власники елітних будинків і авто - today.ua

Він зазначив, що провести в Україні якісну монетизацію субсидій готівкою заважає аномальна кількість субсидіантів, а також "космічні" борги за сплату комунальних послуг. Останні, за словами Куща, зростатимуть і надалі, а через низькі доходи люди будуть витрачати цільові гроші у власних потребах.

"Щоб монетизація субсидій дійсно запрацювала, потрібно створити ринок комунальних послуг. Прописати механізм ефективного тарифоутворення. Насамперед встановити економічно обґрунтовану ціну на природний газ. Адже це базовий ресурс для інших тарифів. Тоді кількість субсидіантів реально скоротити до 10-15%", - зазначив експерт.

За його словами, сьогодні в Україні субсидію і досі отримують громадяни, які насправді живуть в елітних будинках, їздять на дорогих авто і регулярно відпочивають за кордоном.

Популярні зараз

Військовим в Україні доплатять по 30 000 гривень до зарплати: перелік нових отримувачів

Українцям будуть відключати електроенергію не лише через блекаути: в обленерго назвали причину

Нафтогаз дасть пенсіонерам знижку на газ

Ціни на гречку знову рушили з місця: яку нову вартість виставили супермаркети

Він також привів у приклад досвід Естонії, яка впровадила власну систему допомоги громадянам.

"В Естонії існує автоматизована система нарахування виплат по безробіттю. Людина надає заявку в електронну систему. Спеціальна програма обробляє її та розсилає запити в державні реєстри. З них отримує всю необхідну інформацію. Тоді розраховує, скільки потрібно виплатити громадянину. За таким прикладом реєстр домогосподарств в Україні має включати інформацію про земельні ділянки, квартири, автомобілі та банківські вклади людей. Тоді фіктивних субсидіантів стане менше, а розмір допомоги зросте", - впевнений Кущ.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Він також додав, що не всі споживачі наразі знаходяться у рівних умовах. Так, домогосподарства з лічильниками дійсно можуть економно споживати енергоносії. Мешканці багатоквартирних будинків оплачують комунальні послуги за нормами. Але бувають випадки, коли виділеної субсидії не вистачає на сплату комуналки.

Нагадаємо, раніше директор департаменту Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко повідомив, що програму монетизації субсидій, яка стартувала 4 березня, можуть скасувати.