Святослав Вакарчук втратив найближчу людину – друга і батька

Святослав Вакарчук втратив найближчу людину - друга і батька - today.ua

Святослав Вакарчук сьогодні втратив найближчу людину. Про це глава парламентської політсили повідомив у своєму Facebook.  Він написав, що втратив найближчого друга, який відчував його і знав найкраще за всіх. Він був прекрасним чоловіком, батьком і дідусем, щирим патріотом України і будівничим її незалежності.

Не стало професора Івана Вакарчука – батька Святослава Вакарчука. Він пішов із життя у віці 73 років. Іван Вакарчук був одним із справжніх патріотів української держави, представником її наукової еліти, багаторічним ректором Львівського національного університету імені Франка, а також міністром освіти і науки України з 2007 по 2010 рік.

“Сьогодні не стало мого найближчого друга…
Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі…

Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся…
Людини, що створила міцну і люблячу сім’ю.

Не стало справжнього патріота… Людини, яка своїм розумом і своїм серцем здобувала нашу незалежність, а потім по цеглині розбудовувала рідну державу…

Не стало видатного вченого…
Людини, закоханої в науку, і вірної їй до останнього подиху…

Не стало справжнього вчителя.
Людини, що навчила і виховала тисячі інших Людей…”, – написав Святослав у своєму мікроблозі.

Відразу відгукнувся на смерть Івана Вакарчука нардеп від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович. Він зауважив безцінний внесок професора у вітчизняну науку. В’ятрович також зазначив, що саме за часів, коли Вакарчук очолював Міносвіти, було запроваджено ЗНО, і українські випускники здобули можливість поступати у виші без хабарів, а лише завдяки набутим знанням.

“Велика людина, той хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор Alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь.
Він впровадив зовнішнє незалежне оцінювання і зробив так, що від 2008 року майже по півмільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі.
Він повертав українській мові належне їй місце, не забуваючи про мови меншин, особливо – кримськотатарську.
Він був науковцем високого рівня і робив усе, щоб держава створила умови для науки в університетах.
З того часу освіта зазнала ще реформ на краще, але розворушити цю застиглу систему зміг саме Вакарчук. "Фізик твердого діла" – так назвали його тоді медіа і тут не було перебільшень.
Вічна пам‘ять!”, – написав у своєму повідомлення В’ятрових.

Іван Вакарчук був доктором фізико-математичних наук, за свій внесок у науку він був відзначений званням заслуженого діяча науки і техніки України.

Святослав Вакарчук у своєму повідомленні дописав, що в звязку із карантином, а також враховуючи побажання родини, прощання із батьком проходитиме у приватній обстановці. Він також подякував усім за розуміння ситуації.

Нагадаємо, раніше з’явилися чутки, що Святослав Вакарчук може піти з політики, якщо його партія програє місцеві вибори. Тобто орієнтовно це могло статися наприкінці 2020 або в 2021 році. Але тоді ще ніхто не міг передбачити масштабної кризи, пов’язаної з коронавірусом.

Скасування карантину: стало відомо, коли ресторани та кафе запрацюють без обмежень
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль дозволив запустити роботу закладів громадського харчування в Україні вже з 5 червня. Починаючи з цієї дати, кафе та ресторани мають право...
Черешня на прилавках: медики розповіли про шкоду ранніх сортів
На початку червня починається сезон ранньої черешні, якою вже завалені прилавки ринків, що нещодавно відкрилися після карантину. Продавці накручують ціни на сезонну ягоду, тому дозволити...
Лоліта Мілявська намагалася покінчити з собою: “Після карантину залізла в петлю”
Лоліта Мілявська часто шокує своїх шанувальників новими заявами про своє особисте життя. За час карантину зірка встигла остаточно розлучитися і знайти собі нового партнера по...
Повний Місяць 5 червня: чого очікувати знакам Зодіаку від магічної доби – гороскоп
На початку червня, п’ятого числа, на нас чекає черговий повний Місяць. Астрологи надають повному Місяцю на початку літа особливого значення. Вважається, що саме в цю...
В Україні з’явилися нові гроші: як виглядає монета номіналом 10 гривень
Національний банк України ввів в обіг монети номіналом 10 гривень, які з’явилися в банках 3 червня і поступово замінять паперові купюри. Всього має з’явитися близько...