Святослав Вакарчук втратив найближчу людину - друга і батька

Святослав Вакарчук сьогодні втратив найближчу людину. Про це глава парламентської політсили повідомив у своєму Facebook.  Він написав, що втратив найближчого друга, який відчував його і знав найкраще за всіх. Він був прекрасним чоловіком, батьком і дідусем, щирим патріотом України і будівничим її незалежності.

Святослав Вакарчук втратив найближчу людину - друга і батька - today.ua

Не стало професора Івана Вакарчука – батька Святослава Вакарчука. Він пішов із життя у віці 73 років. Іван Вакарчук був одним із справжніх патріотів української держави, представником її наукової еліти, багаторічним ректором Львівського національного університету імені Франка, а також міністром освіти і науки України з 2007 по 2010 рік.

"Сьогодні не стало мого найближчого друга...
Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі...

Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся...
Людини, що створила міцну і люблячу сім’ю.

Не стало справжнього патріота... Людини, яка своїм розумом і своїм серцем здобувала нашу незалежність, а потім по цеглині розбудовувала рідну державу...

Не стало видатного вченого...
Людини, закоханої в науку, і вірної їй до останнього подиху...

Не стало справжнього вчителя.
Людини, що навчила і виховала тисячі інших Людей...", - написав Святослав у своєму мікроблозі.

Святослав Вакарчук втратив найближчу людину - друга і батька

Відразу відгукнувся на смерть Івана Вакарчука нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович. Він зауважив безцінний внесок професора у вітчизняну науку. В'ятрович також зазначив, що саме за часів, коли Вакарчук очолював Міносвіти, було запроваджено ЗНО, і українські випускники здобули можливість поступати у виші без хабарів, а лише завдяки набутим знанням.

"Велика людина, той хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор Alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь.
Він впровадив зовнішнє незалежне оцінювання і зробив так, що від 2008 року майже по півмільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі.
Він повертав українській мові належне їй місце, не забуваючи про мови меншин, особливо - кримськотатарську.
Він був науковцем високого рівня і робив усе, щоб держава створила умови для науки в університетах.
З того часу освіта зазнала ще реформ на краще, але розворушити цю застиглу систему зміг саме Вакарчук. «Фізик твердого діла» - так назвали його тоді медіа і тут не було перебільшень.
Вічна пам‘ять!", - написав у своєму повідомлення В'ятрових.

Іван Вакарчук був доктором фізико-математичних наук, за свій внесок у науку він був відзначений званням заслуженого діяча науки і техніки України.

Святослав Вакарчук у своєму повідомленні дописав, що в звязку із карантином, а також враховуючи побажання родини, прощання із батьком проходитиме у приватній обстановці. Він також подякував усім за розуміння ситуації.

Нагадаємо, раніше з'явилися чутки, що Святослав Вакарчук може піти з політики, якщо його партія програє місцеві вибори. Тобто орієнтовно це могло статися наприкінці 2020 або в 2021 році. Але тоді ще ніхто не міг передбачити масштабної кризи, пов'язаної з коронавірусом.