Today.ua

Свято 6 липня: що можна і не можна робити напередодні Івана Купала

У народі 6 липня вшановують пам'ять святої мучениці Агрипіни Римської, яку прозвали Аграфіною Купальницею. У наших пращурів цей день мав сакральне значення, адже на наступний день відзначається одне з головних літніх свят – Івана Купала. Купальницею святу Агріппіну прозвали через те, що ввечері її дня розпочинались купання.

З самого ранку селяни відправлялися в лазні, де парилися і милися, щоб відновити і зміцнити сили і відігнати хвороби. Також в цей день було прийнято купатися в природних водоймах (річках, озерах), оскільки вважалося, що вода в цей день отримує від сонця цілющу силу, корисну для людей. У Агрипіни люди просять допомоги при різноманітних хворобах і недугах, моляться про позбавлення від мук і швидке одужання.

Згідно зі звичаєм, було прийнято заготовлювати віники для лазні на весь рік вперед. В деяких місцях побутувало повір'я, що віники, заготовлені в день святої Агрипіни, володіють особливими цілющими властивостями. Наші предки збирали в цей день цілющі трави і коріння, а на пороги будинків клали пучки кропиви, які відганяли  нечисть, а також захищали домочадців від будь-якого зла. В цей день також потрібно було встигнути почистити колодязі з водою.

Ввечері всі дружно збиралися на гуляння, які тривали до самого ранку. Люди йшли на пагорби, на береги річок, де після настання темряви запалювалися особливі багаття. Навколо вогню, як правило, водили хороводи, співали, танцювали, кружляли, ворожили, бенкетували, стрибали через вогонь, купалися в річках і в росі.

Народні прикмети 6 липня

Раніше повідомлялося, що Україну в найближчі дні накриє пекельна спека і посуха, а стовпчики термометрів піднімуться місцями до +37... +39 градусів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ