Today.ua

Свято 5 травня: що заборонено та дозволено робити в День Луки

Православні відзначають 5 травня День Луки - сподвижника апостола Павла. Цей святий вважається першим іконописцем і покровителем лікарів і живописців. З давніх часів наші предки в цей день висаджували в землю цибулю, жінки молилися про зачаття дитини, а в народі водили хороводи і просили про майбутній урожай.

День Луки називали ще "Червона гірка". У це свято в селах на пагорбі встановлювали невелику дерев'яну чи дернову лаву, на яку саджали найкрасивішу дівчину. Вона виконувала роль Лялі (Лелі). Справа і зліва від дівчини на лаву вкладалися подарунки. По одну сторону розміщувався коровай хліба, а з іншого боку знаходився глечик з молоком, сир, масло, яйце і сметана. Навколо лави розкладали сплетені вінки. Дівчата водили хоровод навколо лави і співали обрядові пісні, в яких славили божество як годувальницю і святительку майбутнього врожаю. Під час танцю і співів дівчина, що сиділа на лавці, одягала на своїх подруг вінки.

Що заборонено робити 5 травня

У День Луки вагітним забороняли їсти м'ясні страви, в іншому випадку дитина могла народитися неповноцінною.

Також забороняється вагітним жінкам наносити макіяж, інакше дитина може з'явитися на світ з незрозумілими плямами на обличчі, також не можна стригтися і фарбуватися, щоб малюк не народився раніше терміну.

Також не можна в цей день передбачити стать майбутньої дитини, в іншому випадку він буде турбуватися і заплутається в пуповині.

У День Луки обов'язково необхідно з'їдати хоча б трохи цибулі. Той, хто не зробить цього, ризикує захворіти.

Забороняється пекти млинці, інакше на їх аромат злетяться темні сили, тоді в будинку будуть сварки і скандали.

У цей день забороняється розкидати речі, навіть в тому випадку, якщо ви щось дуже активно намагаєтеся знайти.

Народні прикмети 5 травня

Раніше повідомлялося, яких обрядів дотримувалися в народі у Проклов день 4 травня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ