У понеділок, 22 червня, в народі відзначають Кирилів день. Православні віруючі вшановують пам'ять святителя Кирила Олександрійського, який захищав християнську віру. У цей день наші предки здійснювали різні обряди, зокрема, для задобрювання сонця.
У народі говорили, що у Кирилів день сонце віддає землі свою силу, щоб їй легше було. З цього часу починали висаджувати в землю пізню розсаду, косити і сушити сіно. Як правило, до цього дня в лісах і на городах встигала суниця. Існує прикмета, що якщо суниця добре вродить, значить, майбутня зима буде морозною.
Кирилів день – найдовший у році. Якщо до цього дня літо по погоді ще не настало, то вже 22 червня, після Дня літнього сонцестояння, приходить справжнє літо. Також це дуже сильний енергетичний день. Потрібно загадувати бажання, носити яскравий одяг і мислити тільки позитивно. Корисно в цей свято буде відвідати ліс або погуляти на луках, щоб зарядитися ще й енергією природи.
Що не можна робити в Кирилів день
В цей день варто пробачити своїх кривдників, не вплутуватися у сварки, не брехати, не розпускати чутки.
Ті люди, які схильні до заздрості, 22 червня повинні контролювати свої думки і постаратися радіти за інших, а не заздрити.
Є ще один цікавий забобон. Не можна залишати в Кирилів день немитий посуд. Домовики цього не люблять, а в Кирилів день їх, як ніколи, не можна засмучувати.
Народні прикмети 22 червня
- Жито зацвіло – прийшла пора косити і сушити сіно;
- Якщо суниця вже почервоніла, значить, сіяти овес вже пізно;
- На Кирила весна закінчується, а літо починається.
- Якщо погода гарна, а мурах майже не видно, то буде негода.
- Стрижі та ластівки низько літають – до дощу.
- Ворони часто кричать – чекайте опадів.
- У похмурий день бджоли не ховаються у вулик – дощу не буде.
Раніше повідомлялося, якою буде погода в Україні 22 червня, і в яких областях слід очікувати сильних опадів та штормового вітру.