Світу загрожує нова хвиля ісламського тероризму, – Інтерпол

428
Світу загрожує нова хвиля ісламського тероризму, - Інтерпол - today.ua

Багатьом країнам світу може загрожувати друга хвиля ісламського тероризму. Про це вчора, 19 грудня, розповів генеральний секретар Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) Юрген Шток.

За його словами, ситуацію, що наразі склалася, “можна назвати” Ісламським державою “версії 2.0”.

Шток зазначив, що посібники терористів відбувають відносно невеликі терміни ув’язнення, оскільки обвинувальні вироки їм були винесені без прив’язки до якихось конкретних нападів.

Таким чином, покоління колишніх прихильників тероризму вже через декілька років вийде на свободу.

“Якби джихадистська угруповання була переможена в географічному плані, її прихильники спробували б перебратися в інші регіони світу – наприклад, до Південно-Східної Азії або Африки”, – зазначив Шток.

Він також наголосив, що, як і раніше, сьогодні тюрми відіграють значну роль у формуванні радикальних ідеологій. Генсек Інтерполу навів як приклад збройний напад на різдвяний ринок в Страсбурзі, що стався 11 грудня. Тоді 29-річний громадянин Франції арабського походження Шериф Шекатт відкрив стрілянину по відвідувачам ярмарку, убивши трьох і поранивши 11 осіб. Два дні потому злочинець був убитий при затриманні.

Раніше Шекатт вже перебував під підозрою поліції і 27 разів притягувався до відповідальності за різні правопорушення у Франції, Німеччині та Швейцарії. У 2017 році ФРН депортувала Шекатта до Франції. Під час перебування у в’язниці Шекатт активно цікавився релігією, його запідозрили в прихильності радикальним ісламським поглядам.

Нагадаємо, в листопаді у Києві затримали терориста “Ісламської держави”.

загрузка...