Четвер, який настає після Великодня, — це четвертий день Світлої Седмиці. Як і кожен день цього тижня, четвер має свої традиції. Наприклад, сьогодні не можна багато і важко працювати на землі, сваритися і вживати алкоголь.
У Світлий четвер у багатьох регіонах України прийнято спеціальними піснями закликати весну. Починаючи з четверга, можна було влаштовувати оглядини, і хлопці обирали собі наречену, а дівчата - наречених.
Святкування Великодня у цей день прийнято було завершувати. На столах ще можуть стояти паски і крашанки, але їх вже доїдають.
У деяких регіонах України цей день називають Невський четвер (Великдень мертвих). Прийнято йти на цвинтар і залишати на могилах померлих родичів крашанки, цукерки та інші солодощі. У зв'язку з карантином, в цьому році кладовища будуть закриті, а поминальні дні перенесені на літо.
Існує прикмета, що для того, щоб залучити в будинок добрих людей, необхідно обов'язково 23 квітня помити підлогу, випрати речі і полити кімнатні квіти. Перед сном необхідно перед вхідними дверима запалити свічки, вони допоможуть очистити приміщення від негативу, який накопичився за останній час.
Народні прикмети 23 квітня
- Якщо сонце з-за гори виглядає, значить, доведеться переорювати і сіяти урожай заново.
- Вранці туман – чекай дощу.
- Якщо з'явилися сережки на ліщині, не чекай більше морозів.
- Червоне сонце у туманному серпанку обіцяє урожай хліба.
- Щоб у сім'ї не було конфліктів, потрібно було в цей день взяти будь-яку крупу, перемішати її, і промовити: "Як крупинка з крупою в каші з'єднуються, один з одним не лаються. Так і ми будемо жити дружною родиною, всі конфлікти з дому – геть".
Раніше повідомлялося, яким справах прийнято присвятити кожен з днів Світлої седмиці.