Супрун розповіла, як правильно засмагати

Автор: Оксана Житнюк

Виконуюча обов'язки голови МОЗ Уляна Супрун розповіла про вплив засмаги на організм людини, а також дала поради, що робити при сонячних опіках і як від них уберегтися. Про небезпеку ультрафіолету Супрун написала на своїй сторінці в Facebook.

Супрун розповіла, як правильно засмагати  - today.ua

"Ультрафіолет" корисний "для утворення зморшок, сухості шкіри і появи опіків і раку", - написала вона.

За її словами, дуже важливо використовувати сонцезахисні креми зі ступенем захисту SPF30 і фільтрами променів UVA і UVB. Обов'язково потрібно перевіряти термін придатності таких засобів.

"Пам'ятайте про правило чайної ложки - крем слід наносити по чайній ложці на кожну частину тіла. Більшість людей наносять мало засобу, але він потрібен і рукам, і пальцям рук і ніг, і вухам, і литках. Дві години на пляжі потребують 35 мл крему", - повідомила Супрун.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Закордонні паспортні сервіси скасували живі черги на тлі ажіотажу через посилення мобілізації

Погодний апокаліпсис у Запоріжжі: вітер трощить дерева, зриває дахи та рве дроти (фото, відео)

Кращим компонентом, який захищає від сонця, є оксид цинку. Але такі креми, за словами в.о. міністра охорони здоров'я, густі, жирні і нагадують білила. Крем потрібно "оновлювати" кожні дві години, але краще не виходити на вулицю в період з десятої ранку до четвертої години вечора.

"Це може здатися парадоксальним, але саме закритий легкий одяг з натуральної тканини і спеціальний спортивний одяг не пропускає УФ, краще врятує вас від опіку і перегріву, ніж оголена шкіра. Одяг на 27% зменшує ймовірність опіків", - пояснила Супрун.

Якщо ж врятуватися від сонця не вдалося, потрібно негайно піти у тінь або приміщення і охолодити опік. Допоможе прохолодний душ або компрес. Також зменшити запалення допоможуть ацетилсаліцилова кислота і парацетамол.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Після опіку слід вживати багато рідини - перегрів міг викликати зневоднення. А також вживати продукти, багаті фолієвою кислотою і каротиноїди: броколі, шпинат, печінка, морква, перець, смородина. Саме їх нутрієнти допоможуть відновитися після опіку", - підсумувала Уляна Супрун.

Нагадаємо, також Уляна Супрун розповіла, що вишні та черешні можна їсти на ніч.