Супрун розповіла, як підтримувати фізичну активність, коли на вулиці холодно

Фізична активність, особливо взимку, допомагає людям залишатись здоровими, а імунній системі - боротись з хворобами. Про це наголошує в.о. міністра з охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Супрун розповіла, як підтримувати фізичну активність, коли на вулиці холодно - today.ua
Фото:slovoidilo.ua

Вона наголосила, що дослідженнями доведено: люди, які регулярно мають помірні фізичні навантаження, рідше хворіють на застуду, ніж ті, що багато сидять. Зокрема, активність допомагає знизити ризики гострих респіраторних інфекцій на більш ніж 20%.

"Нагадаю, що згідно з рекомендаціями, щоб отримувати користь для здоров‘я, варто щотижня приділяти 150 хвилин аеробним вправам помірної інтенсивності або ж 75 хвилин для інтенсивного тренування", - зазначила Супрун.

За її словами, до цього бажано додати силові навантаження двічі на тиждень - вправи на зміцнення головних груп м'язів.

Супрун розповіла, як бути активним, коли холодно і немає бажання займатись:

  • Виходьте на прогулянки. Це покращить роботу серцево-судинної системи та допоможе підготувати судини до зміни температур. Водночас прогулянки на вулиці знижують стрес та сприяють утворенню вітаміну D, що дуже нам необхідний в холодну та темну пору року.
  • Правильно обирайте одяг. Не одягайте дуже багато речей, перш за все — вам має бути зручно. Велика кількість одягу, що сковує рухи, не найкращий варіант. Верхній одяг має захищати від вітру та снігу. Краще, щоби до тіла щільно прилягав один шар одягу — до прикладу, термобілизна. Поверх нього — вільне вбрання. Така комбінація створить шар повітря, що грітиме тіло.
  • Використовуйте кожну можливість, щоби бути активними. Розмовляйте телефоном стоячи, підіймайтесь сходами замість ліфта, ходіть пішки по ескалатору, виходьте на зупинку раніше чи паркуйте машину трохи далі від офісу. Кожна така дія робить внесок у вашу рухову активність і робить вас ближчими до досягнення рекомендованої норми.
  • Прибирайте вдома. Помірною активністю можна займатись вдома. Прибирання підлоги, миття вікон, викидання сміття та навіть розкладання продуктів в холодильнику — це все також допомагає бути активними. Що вища інтенсивність, то більше калорій ми спалюємо.

"Не забувайте, що будь-яка фізична активність краща, ніж її відсутність", - додала Супрун.

Нагадаємо, також Супрун дала пораду українцям, як перемогти простуду.