Супрун про медреформу: буде, як в Європі

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що в Україні мають намір створити єдиний номер для виклику поліції, пожежників та бригади швидкої допомоги - 112.

Супрун про медреформу: буде, як в Європі - today.ua
Фото: rbc.ua

Після інциденту, коли в Одеській області напали на бригаду екстреної медичної допомоги, Міністерство охорони здоров'я підписало меморандум про співпрацю з Міністерством внутрішніх справ.

Супрун хоче, щоб було, як в Європі. За номером швидкого реагування - 112 - можна буде викликати наряд поліції, пожежних та бригаду швидкої допомоги.

"У більшості країн Європи, де є номер 112, поліцейські вчаться надавати першу медичну допомогу, щоб підтримати життя пацієнта. А "швидка "надає вже більш кваліфіковану допомогу. У США та Канаді, наприклад, є 911", - пояснила Уляна Супрун.

Тим часом народний депутат Вадим Рабинович вважає, що медицину в Україні знищували 27 років, але хрест на ній поставить "реформа" Супрун.

"За всі роки незалежності жодному уряду України так і не вдалося якісно поліпшити систему охорони здоров'я країни. Українська влада, яка зацікавлена тільки у своєму збагаченні, не давала розвиватися медицині: не стимулювала впровадження нових технологій і не мотивувала лікарів. Всі їх "медреформи" зводилися лише до закриття лікарень. Так, за даними Держстату, з 90-го року кількість лікувальних закладів України скоротилася на 2,2 тисячі: з 3,9 до 1,7 тисяч. Більш нахабного знищення країни, ніж у сфері охорони здоров'я, просто не було!" - сказав політик.

Рабинович зазначив, що в такій важкій ситуації, в якій опинилася українська система охорони здоров'я, не можна було проводити медреформу.

"Експеримент над Україною триває, тільки вже прискореними темпами. Я зараз говорю про "нову медреформу" незаконного в. о. міністра охорони здоров'я Супрун. Для тих, хто ще вірить в ефективність проведеної "медреформи", нагадаю, що недавні звіти Рахункової палати показали, що такого розкрадання коштів, як при нинішньому керівництві МОЗ, не було ніколи. Сьогодні мільйони наживають на хворих", - заявив народний депутат України.

ДЖЕРЕЛОgazeta.ua